Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van itt fizika szakos tanár,...

Van itt fizika szakos tanár, vagy valaki, aki ért a fizikához és eltudja nekem magyarázni?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy nagyon kellene most a segítség, mivel fizikából nem értem, hogy működnek a dolgok. Ha van valaki, akkor írjon privátban, légyszíves, mert nagyon kellene a segítsége. Köszönöm! :)

2015. jan. 6. 20:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Részleteznéd a fizika melyik ága szorul magyarázatra?

És milyen szintű a fizika probléma?

(szakközép?, fősuli

2015. jan. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha nagy a szükség közel a segítség!

De még sincs rá olyan nagy szükség.

2015. jan. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
9.-es vagyok. A gyorsulásból kellene egy kis korrepetálás. A képletekkel nem nagyon vagyok tisztában, hogyan kellene használni őket.
2015. jan. 6. 21:23
 4/6 hyatus válasza:
Kérdezz.
2015. jan. 7. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
akkor szerintem neked nem fizikai hanem matematikai problémád van
2015. jan. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A gyorsulás mozgás. Tehát mozgási képletek, mint út, idő, sebesség, gyorsulás összefüggései. Itt azért ismerni és érteni kell az egyenesvonalú, egyenletes mozgást is.

Megtett út = idő és sebesség szorzata. Műveletek, ebből kifejezhető az idő, sebesség. Az egyenletes gyorsulás az idő és átlagsebesség szorzata. Az átlagsebesség ez esetben az induló és végsebesség összegének a fele (matematika). Ezzel szinte minden adott, csak következetesen fel kell írni ezeket a képleteket, egyik adatot a másik helyébe helyettesíteni (ezek a matematika szabályai) és bármelyik adat kifejezhető a többivel, vagy egy részükkel.

2015. jan. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!