Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha patkányok egyszer csak...

Ha patkányok egyszer csak megindulnának az emberek ellen, képesek lennének kiirtani az emberiséget?

Figyelt kérdés
Patkányok nagyon sokan vannak és szívósak,ha "összefognának" és lerohannák az embereket ,Lenne esély a túlélésre?

2015. jan. 22. 01:43
1 2 3 4
 1/31 Vree ***** válasza:

Szerintem logikailag lehetlen ilyenre választ adni, hogy mi lenne, ha a bioszféra valamelyik része összefogna ellenünk. :D Az egyetlen analógia, ami működik, ha embereket képzelsz el emberek ellen (ntelligens fajt intelligens faj ellen).


Vegyünk egy másik hasonlatot: egy nap apró intelligens űrlények szállnak le, akik el akarják foglalni a Földet. De 1. nincsen technológiájuk 2. 100x szaporábbak, mint az ember. Ki győzne?


A logika szerintem azt diktálja, hogy a technológiának fölényesen győzedelmeskednie kell. Mindenesetre elég kellemetlen úgy élni, hogy valami élőlény kimondottan a te fejedre pályázik, tehát az emberek kipusztítanák őket.

2015. jan. 22. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de nekem a minap pont az jutott eszembe hogy mi lenne ha az osszes kinai felpattanna a bringajara es megindulna Europa fele mint a saskak. :)
2015. jan. 22. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a meglepetés erejével először nagyon nagy pusztítást végeznének az emberek között, hiszen ott vannak szinte minden csatornában. Egyetlen éjszaka alatt akár a városi lakosságot ki is irthatnák. Ha intelligensek is, akkor az élelmiszerforrásokat is megtizedelhetnék elég hamar. Akik megmaradnak, felvehetnék velük a harcot, és le is győznék a patkányokat, de ez leginkább a gyorsaságon múlna, hogy milyen gyorsan sikerül reagálni a megfelelő stratégiával, és milyen gyorsan fognak össze az emberek. Az idő sajnos a patkányoknak dolgozna.

(Micsoda agyament kérdés. :D)

2015. jan. 22. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondjuk nem írtad bele, hogy hirtelen szuper intelligensek lennének a patkányok és elég abszurd is lenne. Ha összefognának és az emberiség ellen támadnának, akkor első körben tényleg okoznának károkat. DE azért egy egy komolyabb hadsereg eléggé hamar lenyomná őket, mint a bélyeget. Modern fegyverek, mérgek. A civil lakosságnak kijárási tilalom és mérges gázok bevetése... Halomra lőnék, lángszóróval égetnék, gázokkal mérgeznék őket. Kb a Föld színéről eltörölnénk őket... Bár elég abszurd a feltételezés is.
2015. jan. 22. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

Buta feltételezés, hiszen ehhez nagyon komolyan meg kellene változniuk.

Akkor meg már miért ne úgy változnának, hogy szuper intelligensek lennének, 2 nap alatt ellopnák az összes technikánkat, majd génsebészettel megnőnének 2 méteresre?

2015. jan. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 Wadmalac ***** válasza:
100%

Akármilyen szervezetten, intelligensen tudnának is támadni, hosszú távon csak úgy lenne esélyük, ha gerillaharc jelleggel harcolnának.

Az meg inkább csak kárt, zavart okozni tudna, persze akár jelentős emberáldozatot is, de kipusztítani nem tudna minket, azért alááshatná a civilizációnk normális működését, azt el tudná érni, hogy akár évtizedekkel visszavessen minket műszakilag és morálisan is.


Ha igazán hatásosan akarnának harcolni, a technikát kellene támadniuk. Kommunikációs kábelek, áramhálózat, járművek, fegyverrendszerek szabotálása. Vissza tudnának dobni minket az 1900-as évek technikai szintjére.

Az eredmény lehetne egy olyan világszintű gazdasági káosz, amiben az ember már saját magának többet tudna ártani, mint az okospatkány. :)


Ebből egész jó sci-fit lehetne írni. :D

2015. jan. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Főleg, ha harc közben bevetnék a mosómedvekommandót, a svábbogárgyalogságot és a varjúdeszantot is. A veréb- és galambügynökök alkotnák a hírszerzés törzsét, a hangyák pedig a takarítóbrigádot.
2015. jan. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Szerintem egész jó és hatásos patkánymérgeket gyártunk.

Csak némelyik embert nehéz lenne betanítani, hogy ne egyék meg.

De hát mindenütt van járulékos veszteség, nem? :-D

2015. jan. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Szerintem egész jó és hatásos patkánymérgeket gyártunk."

Amit egy intelligens patkány nem megenni fog, hanem becsempészni a mekdoneldszes húspogácsádba. :D

2015. jan. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
79%
Ez kb ilyen zombiapokalipszis jellegű lenne. A katonaság ellen nem tudnának mit tenni (mit csinál egy patkány egy helikopterrel vagy megfelelően tervezett tankkal? Semmit.), viszont az egyszerű emberek ellen igen. Az embereknek kicsi, jól védett patkánymentes területekre kellene bújni, és ezeket elhagyni életveszély lenne. Viszont a patkányok sem tudnának bejutni, ha megfelelően van tervezve. Ezeknek a védett területeknek a lassú növelésével vissza tudnánk foglalni mindent. Szóval szerintem mi nyernénk, de a lakosság minimum 99%-a meghalna.
2015. jan. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!