Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » ólom kozmikus sugárzás ellen?

ólom kozmikus sugárzás ellen?

Figyelt kérdés

sziasztok.

pajzsmirigybeteg vagyok. viszont gyakran repülök. jó ötlet-e ólomból készült pajzsmirigygallért viselni a kozmikus sugárzás ellen?

a röntgensugarak ellen szoktak ilyet viselni, de nyilván az másmilyen természetű sugárzás.

valaki ért hozzá?



2015. jan. 7. 12:10
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
Jó ötlet, alaphelyzetben. De azzal azért számolj, hogy amilyen tömegű ólomgallérra lenne szükséged a kozmikus sugárzás jelentős hányadának kiszűréséhez, azzal már komoly gerinc- és érrendszeri problémákat kockáztatsz.
2015. jan. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%

Az ólom jó a kemény sugarak (röntgen, kozmikus sugárzás) ellen, viszont önmagában erősen mérgező. Minden anyag párolog, az ólom is. Nem jó tartósan a közelében lenni.

De repülj, amennyit csak akarsz. A levegőréteg e sugarakból édeskeveset szűr ki, e szempontból nem igazán számít, hogy 10 km magasságban vagy. De ez nem baj, a kozmikus sugárzás károsító hatása rendkívül csekély az ember tűrőképességéhet képest.

Az egyéb sugárzások, mint UV, hő és egyebek, inkább lehetnek károsak. De ezek ellen úgy is védekezel.

2015. jan. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.


[link]

erre gondoltam.


ezt hogy érted, hogy védekezzek az egyéb káros sugárzások ellen?

2015. jan. 7. 12:39
 4/36 anonim ***** válasza:
100%
úgy értette hogy a kozmikus az ami a legkevésbé árt
2015. jan. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:

azt én értem, csak azt mondta, hogy az egyéb sugárzások ellen úgyis védekezek.

amit viszont nem értek, hogy mégis hogyan védekezek őszerinte.

2015. jan. 7. 12:58
 6/36 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem szellőztetsz és földszinthez közeli a lakás, akkor a Radon gáz több bajt okoz sokkal, mint a kozmikus sugárzás...
2015. jan. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:

igen? és honnan jön a radon gáz?

bocsánat, ha itt mindenki fizikus, és szerintetek hülye kérdéseket teszek föl, de nekem fogalmam sincs a témáról, viszont most fontos lett. normális leírást nem találok sehol.

mindenkinek nagyon köszönöm, aki válaszol.

2015. jan. 7. 13:06
 8/36 anonim ***** válasza:
Uv ellen pl napvédő krémmel, hő ellen meg légkondival vagy ventilátorral vagy fallal, nem?
2015. jan. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
Az egyéb sugárzások ellen (csaknem) tökéletes védelmet nyújt a repülőgép burkolata, szerintem így értette. A kozmikus sugarak túlnyomó része áthatol a repülőgéptesten, de ugyanúgy a te testeden is, anélkül hogy károsítana bármit is a szervezetedben. Mondjuk minden százezer-trilliárdodik kozmikus foton lép csak reakcióba a tested valamely atomjával, alkotórészével, olyan nagy az áthatoló képességük. És ezek közül is a Föld légköre csak kb. minden százezrediket szűri ki összesen, pont a nagy áthatoló képességük miatt. Ha pedig felteszed az ólomnyakörvet, akkor azzal minden 20.000.-et fogod kiszűrni (has-számok, csak a hozzávetőleges nagyságrendbeli arányok érzékeltetése szempontjából).
2015. jan. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%
radongáz pl a földkéregből jön, de a testedben is bomlanak le anyagok
2015. jan. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!