Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kémia kedvelők/szeretők!...

Kémia kedvelők/szeretők! Tudnátok valami általános, szervetlen kémiával foglalkozó tankönyvet vagy könyvet ajánlani?

Figyelt kérdés

10.-es vagyok, fakt előtt még egy kicsit szeretnék ráerősíteni a tudásomra illetve kibővíteni az ismereteimet. Főleg szervetlen kémiára lennék kíváncsi, mivel a szervessel elég jól boldogulok. Valami olyan tankönyvet keresek, ami érdekesen, jól érthetően leírja és elmagyarázza a dolgokat.

16/L



2015. jan. 27. 17:03
 1/10 A kérdező kommentje:
Az pluszpont, ha híres kémikusokat is megemlítenek benne!
2015. jan. 27. 17:07
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Veszprémi Tamás: Általános kémia. Ez BME-s egyetemi tankönyv, de nagyon olvasmányosan van megírva sok ábrával és érdekességgel.
2015. jan. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ejha, van egy ára. Na mindegy, nem sajnálok kiadni rá, hiszen érdekel nagyon. :)
2015. jan. 27. 17:41
 4/10 anonim ***** válasza:

Felesleges kiadni rá, úgyse értenél belőle semmit. A mozaikos könyvek nagyon jók, és a villányi kék példatár.

Az új 10.esben már van szervetlen rész. Azért szeretem a mozaikot, mert visszakérdez az ellenőrizd tudásod részben a lényegre.

2015. jan. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A legtöbben egyébként nem ott buknak el, hogy nem tudják a króm-molibdén felhasználást az iparban, hanem baromi basic számításos cuccokon. Orvosira is olyan emberek bejutnak, általános iskolai példákat nem tudnak elvégezni rendesen.
2015. jan. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

5-os, tudom. Ettol fuggetlenul en nem szivesen allnek be a sorba, mert az engem minositene. A szamolasok egyebkent mennek, ismetlem, csak kiegeszitenem a tudasom.

A mozaik jo, de tulsagosan iskola feeling. Raadasul nem nagyon beszelnek benne a kutatokrol.

2015. jan. 28. 06:19
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Csákvári Béla, Boksay Zoltán: Általános és szerJvetlen kémia

Lengyel Béla: Általános és szervetlen kémiai praktikum

2015. febr. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mert a vbk-s könyv az nem iskola feeling
2015. febr. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem kell megsértődni, mert nem tetszett, amit ajánlottál. Értékelem a válaszod, köszönöm.
2015. febr. 1. 20:34
 10/10 anonim ***** válasza:
Olvasmánynak ajánlom Balázs Lóránt kémia története című könyvét. Abban sok érdekesség van tudósokról/kémikusokról. Kicsit hasonlít egy enciklopédiára vagy talán törikönyvre, ahol időrendben elmondják ki mit csinált, viszont azt is leírják, hogy hogyan stb.
2015. febr. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!