Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mikroszkóp lencse tisztítás?

Mikroszkóp lencse tisztítás?

Figyelt kérdés
Hello, hogy lehetne a mikroszkóp lencséit megtakarítani? Ez nem egy profi készülék, nem tudom ki ismeri, ez a régi kis fekete ofotértes.

2015. febr. 2. 08:19
 1/7 Wadmalac ***** válasza:
Szarvasbőr?
2015. febr. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Alkohol és 100% pamut fültisztító pálcika.

Az alkoholra nem árt előzetes tesztet végrehajtani mert van amelyikban van némi oldott cucc ami párolgás után ott marad.

Nekem az ablak tisztító folyadék is bevált.

2015. febr. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, koszonom, ezeket tudom. Rosszul fogalmaztam meg a kerdest... Szoval valojaban az a bajom, hogy nem ferek hozza a lencsehez. Csak egu nagyon pici luk van, es ott a fultisztito nem fer be...
2015. febr. 2. 16:03
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha nem lehet hozzáférni akkor az ultrahangos tisztítás jöhet még szóba.

Lehet kapni szemüveg tisztításra kisméretű készüléket.

Asszem a múltkor a LIDL-ben láttam ilyet.

2015. febr. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Koszi, de az a helyzet, hogy jelenlrg nincs mibol vennem ilyesmit. Nincs valami olyasmi dolog mint a fultisztito palcika, csak olyan amivel hozzaferek? Vagy valami sufni tuning megoldas? XD
2015. febr. 2. 19:47
 6/7 Wadmalac ***** válasza:

Hát, ezzel vagy megtisztítod, vagy még jobban összecseszed:

Monitor tisztító spray + sűrített levegő spray. Felváltva befújod a lencsére. Utoljára mindig levegő.

Ezek sincsenek ingyen, de egy UH-tisztítónál olcsóbb.

De ez csak olyan szintű tipp volt, hogy én kipróbálnám otthon saját felelősségemre. Neked nem merem ajánlani, csak említeni. :D

2015. febr. 3. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy eztis probaltam :D csak en nem monitor tisztitoval, hanem.sima ablak tisztitoval.... De nem valt be :/
2015. febr. 3. 07:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!