Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha feltalálnád a gépet amivel...

Ha feltalálnád a gépet amivel a négydimenziós tér-időben bármerre utazhatnál titokban tartanád vagy megosztanád a tudományos világgal? Pl a nagypapa paradoxon miatt.

Figyelt kérdés
2015. febr. 10. 01:15
 1/2 anonim ***** válasza:
0%

Úgye, a 4D tér+időre gondoltál?

Szerinted a pálcikaember feltalálja majd, hogyan utazik az ő 2D létével a 3D-s térben? (Pl. egy kocka belsejében.)

Nem tudom, honnan veszed, hogy az elhúnyt nagypapa a 4D-s térbe került át.

3D-s térből 4D-sbe átkerülés nem jelent időutazást.

Feltett kérdésed bekövetkezte csak az örökmozgó megvalósításával egyidőben lehetséges, ezért az említett gép megvalósításán nem agyalok.

2015. febr. 10. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Barmilyen multba/jovobe nezo, vagy barmilyen teleportalo (illetve ezek bizonyos kombinaciojara kepes) gepem lenne, nagyon melyen titkolnam.


Mondjuk ha csak a _tavoli_ multba lehetne vele a vilag barmely pontjan bekukucskalni (mondjuk megnezni a honfoglalast vagy a piramisok epiteset a lakasomban ulve), akkor esetleg publikalnam, miutan kiastam par ertekesebb elasott kincset. Ha ennel is limitaltabb lenne, mondjuk csak oda nezhetsz vissza, ahol vagy, es csak a tavoli multba, akkor publikalnam.


Ha a vilag barmely pontjarol bele lehetne nezni a vilag barmely masik pontjan a tegnapba, az nagyon veszelyes, mert bar a bunozoket is el lehetne kapni, de barki megnezhetne, ahogy tegnap beirtam a PIN-kodomat, es ezt felhasznalva ma meglophat. Vagy mondjuk egy kinai (eszak-koreai, irani) kem holnap benezhetne egy ma folyo titkos amerikai kutatasba, megbeszelesbe, masok maganeletebe, barmibe. Meg az is veszelyes, ha csak ott nezhetsz a tegnapba, ahol epp vagy, mert ahol ma titkos konferencia zajlik, lehet hogy holnap barki bemehet, tehat eleg kivarni a masnapot, bemenni es megtudni a titkokat. Szoval barmit, amivel a kozeli multba lehet visszanezni, vagy aminek eseye van, hogy tovabbfejlesztve a kozeli multba lehessen majd visszanezni vele, azt nem publikalnam.


Terben teleportalo gepet meg csak akkor publikalnek, ha egy kuldo es egy fogado allomasbol allna, es csak azok kozt mehetnel. Tehat nem lehetne azt megcsinalni, hogy bepotyogok egy GPS koordinatat egy telefon meretu kutyube es ott vagyok akarhol. Ezzel egy reszrol embereket lehet elrabolni/megolni (rarakom a kutyut, beprogramozom az Antarktisz kozepet es hopp ott is van), illetve barmit el lehet lopni, bortonbol szokni, stb. Szoval magam szivesen hasznalnam valoszinuleg, mondjuk utazgatasra, de nem publikalnam sose.

2015. febr. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!