Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi az Univerzum? Mi lehet ez?...

Arobi kérdése:

Mi az Univerzum? Mi lehet ez? Miféle struktúra? Saját elképzeléseket várnék, a tudományosat, -akat, ismerem.

Figyelt kérdés

De nem értek velük egyet,egy kivételével amit el birok fogadni. Mégis miféle szerveződésben élünk,vagyunk,mi ez ? Mi lehet ? Amit el birok fogadni,nem írom ki,hogy ne befolyásoljak senkit a szabad gondolatai szárnyalásában. És amire pedig én gondolok,azt majd ha már jól benne leszünk,akkor írom itt le.


Na gondolkodók,rajta ! Élvezzük a gondolatainkat !



2015. febr. 27. 13:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
42%

Te inkább a gondolkodó ellentétének tűnsz.


Senkit nem érdekel, hogy mit akarsz elfogadni meg mit nem. Ott van a fizikakönyvekben, amit ma az univerzumról tudunk. A kitalált hülyeségeidet pedig tartogasd az elmeorvosnak.

2015. febr. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 2xSü ***** válasza:
81%

Tehát adott egy tudományos, azaz megfigyeléseken alapuló, logikus következtetésekkel kialakult kép. Miért kellene nekem erről mást gondolni? Milyen alapon tenném ezt?


Mi az Univerzum? Minden anyagi létező összessége.

Mi lehet ez? Minden anyagi létező összessége.

Miféle struktúra? Olyan struktúra, amit az anyag és a különböző kölcsönhatások tulajdonságai kialakítottak.


Erről aligha lehet mást gondolni, maximum a hétköznapi, illetve a tudományos terminológiát lehet átalakítani, hogy „szerintem meg ezt jelenti ez a szó”. Persze lehet ilyet, csak sok teteje nincs. Mondhatom, hogy számomra azt jelenti a piros, amilyen színű ennek az oldalnak a fejléce, végül is ez definitív kérdés. De miért módosítanám egy szó értelmét?

2015. febr. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Ozmium42 ***** válasza:
92%
Amikor számolni tanultam, és még csak 20-ig tudtam számolni, 19 után "tizentíz"-et mondtam, hiába mondták a nagyok, hogy olyan szám nincs. Érted, mire célzok?
2015. febr. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Wadmalac ***** válasza:
100%

A metafizikai illetve filozófiai nézőpont itt nem játszik. A tudományos meg, akár hiszed, akár nem, az, ami.


Meg itt nem ártana kifejteni, mit akarsz a struktúra szó alatt érteni. Az Univerzum nem egy szervezett, tervezett építmény (hacsak nem vallásos véleményt nézünk tudományos helyett). A téridő szerkezetére célzol?


Nekem spec van egy személyes véleményem, szerintem az általunk látható Univerzum egy háromnál több térdimenziós világegyetem háromdimenziós része, anyagi jellegű elemei csak eme 3 dimenzióban vannak, de az energiai aspektusok, a kölcsönhatások már több dimenzióban működnek, ezért nem lehet a 3 tér- + idődimenziós egyetemes téridő-tenzorba szorítani a gravitációs kölcsönhatást.


Ezt sem én találtam ki elsőnek.


Mi halandó átlagemberek igencsak le vagyunk maradva ilyen jellegű tudásban a tudomány mai állapotától, ezért az Univerzum mibenlétéről szóló eddigi tudományos megállapításokban kételkedni a mi szintünkön nem forradalmi, egyéni gondolkodást jelent, hanem simán hiányos ismereteket.

2015. febr. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
88%
Ha olyan "sajat" elkepzeleseket akarsz hallani, ami deklaraltan nem esik egybe a tudomanyos elkepzelesekkel, akkor miert a tudomany rovatba irtad ki a kerdest? Ott van az ezoteria, a vallas meg a hasonlo temakorok, ahonnan minden bizonnyal szep szammal gyujthetnel nem-tudomanyos univerzum-elkepzeleseket.
2015. febr. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Reptiliánok. Egyértelműen a reptiliánok.
2015. febr. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Vagy keresd meg a GYK önjelölt kvantumfizikusát, Zolikánkat, ő majd jól megmondja neked a tutit az Univerzumunkról.
2015. febr. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Aztán meg heteken át írogatnak a hívei, hogy te nem is értesz hozzá, és a tudomány is azt támasztja alá, amit ő mond, bizony! :D


(igen, szenvedem egy zoltán-fan leveleit :D)

2015. febr. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

1-es te meglehetősen antiszociális vagy,vagy reggel ébredésnél beleléptél a bilibe ! Ha az első,akkor neked szükséges a szakorvos,mielőtt ez még súlyossági erőszak rohamokat váltana ki nálad,ha a második,akkor majd lesz még jobb napod is,meglátod ! Legközelebb a bilibe sűrű is lesz !


A többieknek köszönöm. Ja, ezotéria,vallás,stb. ? Nem,nem hiszek az ilyen butuskaságokat.

A struktúra alatt meg azt értem,hogy "itt' minden olyan kerek,pörgő,meg forgó,keringő,kis halmazok,nagy halmazok,halmazok csoportosulásai. Értitek ? Semmi más.... Mindenhol csak ez,és csak így ...


És énnekem már hosszú évek óta van egy déjavu érzésem,vagyis mintha már láttam volna valahol... Hiába próbálom elhessegetni,újra és újra előjön .

Még nem irom ki, nagyon jó lenne egy fizikus ha hozzászólna,mert a tudományos ismeret szerint,valószínűleg ő tudna nagyon jókat mondani !


Üdv mindenkinek Arobi

2015. febr. 27. 16:37
 10/15 anonim ***** válasza:
A déjavu érzéssel inkább biológus vagy pszichológus tudna foglalkozni, a fizikának sok köze nincs hozzá :)
2015. febr. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!