Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Körülbelül hány év múlva lesz...

Körülbelül hány év múlva lesz olyan űrhajó, amellyel néhány nap alatt el tudunk jutni a Földhöz hasonló bolygókra?

Figyelt kérdés
2015. márc. 8. 10:58
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
A star trek szerint nem kell sokat várni, de komolyra fordítva a szót, nem tudjuk. Ha folyik is ilyen kutatás akkor azt jó eséllyel 7 lakat alatt őrzik
2015. márc. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Amíg valami elméleti fizikus nem bizonyítja be, hogy utazhatunk féregjáratokon keresztül vagy hasonló addig erre a válasz, hogy soha.
2015. márc. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Na jó, akkor máshogy kérdezem: most vagyok 20 éves. Van arra bármiféle esély, hogy én még eljuthatok bármilyen Földhöz hasonló bolygóra, ahol ugyanolyan jellegű élet van, mint itt?
2015. márc. 8. 13:05
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Erre ugyanúgy tudok válaszolni mint az előbb. Valószínűleg soha, de ha valami nagy áttörés lesz kozmológiában a féregjáratok témakörében akkor újra kell gondolni ezt a kijelentést.
2015. márc. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Vree ***** válasza:
100%

Nincs.


De még láthatsz űrhajót a Marson sétálni. Ha nagyon-nagyon mákos vagy, talán azt is megéred, hogy szondák eljutnak más csillagrendszerekbe. (azért szondák, mert minke küldenénk embert, amikor velük csak baj van? vissza kell őket hozni, óvni kell őket, minden butaságtól megjhalnak, amitől egy robot nem, stb.)


De miért akarnád itthagyni a Földet? Vagy miért akarnál olyan szupergyors fejlődést, ami lehetővé tenné? Az űr barátságtalan, kényelmetlen hely. Az, hogy eljus oda, hogy egy terraformált bolygóra kényelmes turistaútra mehess, egy sor olyan társadalmi változást fog magával vonni, ami nem biztos,hogy tetszik majd neked. :D


Mondok egy egyszerű példát.

Elnagyolt adatokkal fogok dolgozni, mert itt nem a pontosság a lényeg, csak a méretarányok megértése.


A legközelebbi csillagig, a Proxima Centauriig szeretnénk egy expedíciót.


távolág kb. 40,000,000,000,000,000 m


d=1/2 at^2

mondja a fizika, ha ÁLLANDÓ gyorsulással számolunk 0 sebességről.

Tegyük fel, hogy az út feléig gyorsulsz, utána pedig lassulsz, tehát 2d=at^2.


1 nap = 86 400 másodperc


Hogy ezt az utat te megtedd pár nap alatt, ahhoz neked millió vagy milliárd métereket kell megtenned MÁSODPERCENKÉNT.


Namost az emberi test ezt nem bírja ki. Az átlagember átlag 50 m/s^2 gyorsulást vagy lassulást visel el eszméletvesztés nélkül (a rosszabbak elájulnak a hullámvasúton például),d e a legmagasabban képzett pilóta sem marad eszénél 90-100 m/s^2 fölött. (g-vel szoktak számolni amúgy, amivel a Föld gravitációs gyorsulása, azaz 9,8 m/s^2 a viszonyítási alap, tehát 50 m/s^2 az kb. 5g vagy kicsit több. 25 g fölött már sérülés vagy halál fenyeget, 100 g-nél már nagyon rövid ideig elviselt gyorsulás is az, és úgy kicsivel 200 fölött van, amit bárki is valaha túlélt vészhelyzetben.)


Sokkal jobb, ha csak úgy 1g-vel mész (ha már embert akarsz szállítani) és így úgy 18 évig tartana az út. Sokkal inkább telepesekben, mint űrturistákban látszik érdemesnek gondolkodni.


Persze idegen bolygókat próbálni kolonizálni feleslegesen nehéz, egyelőre az Antarktiszt vagy a tenger és a föld mélyét lakhatóvá tenni is ezerszer könnyebb feladat.


Robotokat küldeni mindenképpen jobb, akkor "csak" a meghajtást kellene kitalálni.


Annyi biztos, hogy hacsak az antianyag/sötét anyag/egyesített kvantumgravitácó elmélet nem ér el valami radikális új áttörést, addig nem lesznek még gyorsabb űrhajók, és maga a lehetőség is sci-fi-szerű, nincs garantálva, hogy a természet valóban úgy működik-e, ha a felfedezések meg is történnek.


És akkor tegyük hozzá, hogy a társadalom mennyit költ kutatásra, ésebből mennyit űrkutatásra...aránylag nem túl sokat. Érthető módon, hiszen a költségekhez képest mekkora közvetlen hasznot hoz?

2015. márc. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha a Mars földhöz hasonló bolygó (az bizony), továbbá ha mondjuk másfél év az néhány nap, akkor van rá esélyed, hogy megéred. De nagyon öreg elszel.

Ha e két feltételből egyik nem teljesül, akkor biztosan nem éred meg.

Ha úgy érted, hogy másik bolygó másik naprendszerben van, akkor a válasz: soha. A legközelebbi naprendszerbe jutáshoz a fénynek négy évre van szüksége. Ez nem néhány nap, és ennél gyorsabban elméletileg sem lehet menni, űrhajó pedig még pár száz évig a töredékét se tudja elérni. Az ok: nem talál közben elegendő üzemanyagot. Vinni meg nem tud.

2015. márc. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!