Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van, hogy nem tudok felkelni...

Van, hogy nem tudok felkelni az álmomból, ilyenkor mi történik velem?

Figyelt kérdés
ilyen alkalmakkor 4-5ször is azt hiszem, hogy már felkeltem, de közben álmodom, csak azt álmodom, hogy már felkeltem, teszek veszek és pár perc után észreveszem nem is tudom hogyan, hogy ez még mindig csak álom. ilyenkor fel akarok ébredni de nem tudok. érzem, hogy a szemhéjam remeg mint állat, mert szeretném kinyitni a szemem, de nem megy. aztán persze nem is tudom hogyan, de felébredek (általában valami zajra stb) és nagyon megijedek. van erre valami magyarázat? az sem érdekel, ha nem tudományos, csak mondja már meg valaki mi történik ilyenkor.
2010. febr. 16. 21:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem tud, a REM fázisban (amikor álmodsz) a vázizmok blokkoltak. Amit te átélsz, az az un alvási paralízis, amikor még ebben a szakaszban jársz, de már kb öntudatodon vagy, viszont még nincs feloldva a bénítás.
2010. febr. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%
Így van ahogy az előző írta, mások ilyenkor szoktak ufókat meg szellemeket látni az ágyuknál (vagyis az álmaik szereplőit még látják, de már félig ébren vannak, és az izmaikat nem tudják megmozdítani).
2010. febr. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A leírt kérdés azért nem teljesen illik az alvási paralízisre. Utóbbinál éppenhogy semmilyen felkelés nincs - sem a tudatban, sem ténylegesen, mert még mozogni sem tud..

Ebben az állapotban érzékeled a külvilágot, úgy érzed?

2010. febr. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
hát ez jó kérdés, azt hiszem a külvilágot nem érzékelem, azt inkább csak megálmodom, és azt hiszem rá, hogy ez a valóság. ezért is szoktam azt hinni, hogy már fent vagyok. viszont a testem érzékelem, mert ahogy mondtam a szemhéjam rezgését érzékelem. ilyenkor néha pár mm-re ki tudom nyitni a szemem, de egyből visszacsukódik akaratom ellenére. ilyenkor beszűrődik egy kis fény. azt érzékelem. és akkor tudatában vagyok, hogy ez már nem álom, de nem tudom egyszerűen kinyitni a szemem.
2010. febr. 17. 19:06
 5/6 anonim ***** válasza:

Akkor nincs baj.

Én kimondottam szeretem, ha rádöbbenek, hogy éppen álmodom, mert abban a pillanatban irányíthatóvá válik az álom egy rövid időre. Ilyenkor gyorsan kigondolok valami kellemeset, amit a való életben nem (igen) tudok kipróbálni és elindítom a történetet. Sajnos nagyon ritkán van, mert annyira egy határvonalon kell ehhez lenni, hogy nem gyakori.

Az alvási paralízis viszont nagyon durva. Alapja és megteremtője - a hasonló, de tudatosan létrehozott hallucinálásra alkalmas állapotokkal mellett - a szellemeknek, mítoszoknak, UFO-knak és vallásos látomásoknak.

2010. febr. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nekem is alvási paralízisem van gyakran pl multkor olyan volt hogy meg is érintett valaki ilyen szellemfélének láttam és nem tudtam mozogni fuu akkor nagyon beparáztam nem túl jó élmény de egyébként nem lesz tőle bajod ne aggódj.
2013. márc. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!