Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyire használhatók/elavulta...

Mennyire használhatók/elavultak az alábbi könyvek (kémia)?

Figyelt kérdés

Lempert Károly: szerves kémia; Szekeres László: Szerves kémia; Bruckner Győző: Szerves kémia


Nagyon érdekel a szerves kémia, a gimnáziumi emelt anyag mögé szeretnék betekintést nyerni, megérteni a szerves szintézis logikáját, mélyebb ismereteket szerezni.

Milyen más könyveket (vagy oldalakat, vagy egyéb más információhordozókat) tudnátok ajánlani?



2015. márc. 23. 22:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Nyugodtan használd és tanulj belőlük. Én a szervetlent szerettem és még az 1950-es években kiadott szovjet Nyekraszov szervetlen kém,is nagyon jó volt, tele gyakorlati vonatkozásokkal.
2015. márc. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Szerves szakirányos vegyészmérnökként a Lempert Károly könyvét tudom csak ajánlani.

Egyértelműen ez a könyv a szerves kémia bibliája. Ennél jobbat felesleges keresned mert nem fogsz találni.

2015. jún. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Radiológia szakirányos vegyészmérnökként csak ugyanezt tudom mondani: Brüchner ma is Biblia, Lempert korrekt.

Amit még javasolni tudok: Deák Gyula: szerves vegyipari alapfolyamatok kézikönyve, mindne jobb megyei könyvtárban vagy egyetemi könyvtárban hozzáférhető, ezt technológiai ihletésű, nem elméleti. Illetve Tőke-Szeghy: Gyógyszerkémia, I-II, sok szintézisleírást tartalmaz, olyna, nem szokványos gyártási útvonalakat, amelyek egészen speciálisak. Ma is korszerű.

2015. jún. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi hasznos válaszokat, azért ezeket a könyveket kérdeztem, mert egy helyi antikváriumban szerves kémiával kapcsolatban ezeket tudom cukoráron beszerezni. Én is azt szűrtem le, hogy a Bruckner és a Lempert a legjobb, de szerintem az én szintemen már mindegy is hogy melyiket választom, egyenlőre a célom még csak az emelt érettségi, utána tanulnám egyetemi szinten, de addig is csak hobbiszintem foglalkozok vele.
2015. jún. 16. 07:42
 5/5 anonim válasza:
ha a logikáját meg akarod érteni akkor ez a te könyved: [link]
2015. szept. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!