Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik a nagyobb: galaxis...

Ben Joyce kérdése:

Melyik a nagyobb: galaxis vagy naprendszer?

Figyelt kérdés

2015. márc. 28. 00:04
1 2
 11/14 TappancsMancs ***** válasza:

Ezért írtam úgy, hogy "egyszerűbben" ... 1 db csillag...

Vagyis hogy most ne bonyolítsam itt a témát a kérdezőnek, 'egyszerűbben' vagyis 'egyszerűsítve', valahogy így értettem. Amúgy ja...


"Egy naprendszerhez egyszerűbben egy az az 1 db csillag tartozik"

2015. márc. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 TappancsMancs ***** válasza:
Mondjuk az is szerepet játszott az egyszerűsítésben, hogy könnyebben összevethető legyen egy galaxis rengeteg és egy naprendszer ~ 1 db csillaga mint csillagmennyiség.
2015. márc. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, és annak a pár kommentelőnek csak mondanám, hogy jól mondtátok, pont 5-es vagyok. Ha esetleg arra vártatok volna, hogy a semmiből tudjam a választ, akkor én kérek bocsánatot. Csak kíváncai vagyok....
2015. márc. 28. 23:15
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj, hogy nem tudtad. A baj az, hogy vagy nem figyeltél földrajzórán - vagy ami esetleg még nagyobb baj, hogy nem is tanítanak ilyeneket földrajzórán. Nekünk még tanították anno, éppen ötödikben. Ezért írtam, hogy egy ötödikesnek ezt már tudnia illene.
2015. márc. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!