Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy lehet rájönni, hogy még...

Gerifan kérdése:

Hogy lehet rájönni, hogy még mindig van szú bogár egy bútorban?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy volt, vannak apró lyukak az éjjeli szekrény egyik lábán, de arra hogy lehet rájönni, hogy még mindig élő szú van e benne, vagy 50 évesek a nyomok, és ezek a lyukak csak a nyomai az egykori munkájuknak? Valahol olvastam, hogy figyelni kell, van e alatta forgács, mert akkor még mindig vannak benne

2015. ápr. 7. 13:51
 1/3 supra01 ***** válasza:
100%

Szia!

Igen, két dolgot kell figyelni, ill. az egyiket hallgatni.


Este totál csöndben hallani, ha rág a bogár.

A másik, amit figyelni kell, hogy a földön van-e valahol (vagy a bútorban belül vagy bárhol) fehéres lisztszerű por.


Egyébként nem szú van a fában, mert a szú csak élő fát támad meg. Leginkább kopogóbogár az ami a bútorokban megtelepszik.


Egyébként a kiírtás egyik hatékony és egyszerű módja a fagyasztás. Vagyis télen, amikor több napon/héten át mínusz fokok vannak ki kell tenni az erkélyre vagy fedett helyre, ahol megfagynak, ha elég tartós a hideg.

2015. ápr. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!:) Imádom a régi bútorokat, a modern tárgyakat nem sokra tartom, pedig huszonéves vagyok:D
2015. ápr. 8. 10:48
 3/3 supra01 ***** válasza:

Nincs mit :D Szépek is azok!

Főleg felújítva!

2015. ápr. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!