Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kettő darab kérdés: 1. Hogyan...

Kettő darab kérdés: 1. Hogyan játszódik le egy anyag (pl. :vas) kettévágása kémiai szinten? Mik zajlanak le az anyagban? 2. Ha egymáshoz nyomok csak simán 2 anyagot, akkor miért nem kapcsolódnak kémiailag?

Figyelt kérdés
A válaszokat előre is köszönöm, tudom, hogy alap dolgok, de én nem tudom :S

2015. ápr. 12. 19:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Volt már a kérdés és jó válaszok születtek.


1: normálisan a vágásnál nincs kémia. Jó esetben az anyagok közötti másodlagos kötések válnak szét ilyenkor.


2: Kapcsolódnak, de csak nagyon kis felületen, mert a felületek nem síkok (és még ráadásul atomok is kötődnek oda a levegőből).

2015. ápr. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm :)
2015. ápr. 12. 22:04
 3/5 anonim ***** válasza:

Vas vágás hogyan hozható kapcsolatba a kémiával?

1) Acetilén láng + oxigén.

2) Állítólag vágtak már át börtönrácsot sósav, és rézdrót segítségével./ Elektrokémiai korrózió!

2015. ápr. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%

"normálisan a vágásnál nincs kémia. Jó esetben az anyagok közötti másodlagos kötések válnak szét ilyenkor. "


fémrácsban?

2015. ápr. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Fémrácsban egy kicsit más: ott a vegyértékelektronokból kialakult elektronfelhőt kell kettévágni, két kisebb felhőre. Az atomtörzsek a többi elektronnal itt is egyben maradnak.
2015. ápr. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!