Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ez a definíció helyes?

Ez a definíció helyes?

Figyelt kérdés

A gravitáció, más néven tömegvonzás két, tömeggel bíró test egymás felé való gyorsulásának hajlamát jelöli.



Nekem elég furának tűnik.


2010. febr. 20. 15:51
 1/9 A kérdező kommentje:
2010. febr. 20. 15:51
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem helyes.
2010. febr. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is
2010. febr. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

két, tömeggel bíró test egymás felé való gyorsulásának hajlamát jelöli.


Nem hülyeség az, hogy gyorsulási hajlamot jelöl?


(Tudom, hogy a gyorsulássaln is összefügg.)

2010. febr. 20. 17:05
 5/9 anonim ***** válasza:
A hajlam szó alapvetően nem túl "fizikusos" megfogalmazás (nálunk az egyetemen biztos aláhúzták volna :D). Ha ennyire fontos szövegesen megfogalmaznod, írd le szavakkal a Newton-féle gravitációs vonzás törvényét. :)
2010. febr. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 dellfil ***** válasza:

Biztos, hogy helyes, de szavakban soha nem igazán "pontos". Mit gondolsz játékból használják a fizikusok a matekot a jelenségek leírására? Vajon miért nem csak szavakban írják le, mondják ki a törvényszerűségeket? Vajon mindent el lehet mondani a meglévő nyelv szókészletével, úgy, hogy az megfelelően pontos, és ellentmondásmentes legyen?

Aztán csodálkozol, ha szavakba öntve orbitális baromságnak tűnik egynémely fizikai törvényszerűség.

2010. febr. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Tehát a gravitáció azt jelöli, hogy két, tömeggel bíró testnek hajlama van az egymás felé való gyorsulásra.


Ez nekem akkor is érdekesnek tűnik.

2010. febr. 21. 15:06
 8/9 A kérdező kommentje:

Bocsánat, félreértelmeztem.

Bár szerintem azt akarta a fogamazó megfogalmazni, amit írtam, mert fura, hogy a gyorsulás hajlamáról van pusztán szó, és nem valaminek valamire való hajlamáról...

2010. febr. 21. 15:15
 9/9 anonim ***** válasza:
Ennél modernebb megfogalmazás is létezik. Pl: A tér-dő görbületének milyensége. Vagy az ár-apályjelenség mértéke az adott tér-időben.
2010. febr. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!