Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy fékezhetnénk meg a...

Hogy fékezhetnénk meg a globális éghajlatváltozást?

Figyelt kérdés
Jövő hétre jön újra az őszies idő. Újra vehetem elő a rohadt nagykabátot, meg minden! Állatkertbe akartam menni! Helyette meg ülhettek otthon! Jövő hétre kivettem a rohadt szabadságot! Ezért vettem ki, hogy fagyoskodjak?
2015. ápr. 24. 18:06
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Az emberi tevékenységnek elhanyagolható a szerepe a felmelegedésben, ez egy természetes folyamat, a múltban is volt ilyen, a jövőben is lesz. Ezt az egész CO2 dolgot csak azért találták ki, hogy előadhassák a politikusoknak, vezetőknek, hogy igen, ez az oka, valamint azért, hogy aláírassák azt a rengeteg korlátozó egyezményt, ami csak hátráltatja sok esetben a dolgokat és óriási előnyt ad azoknak, akik tojnak az egészre, lásd USA és Kína.
2015. ápr. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

biztos, hogy belepiszkáltunk a természetes egyensúlyba.

de!


kis Bolygónk már nagyon sok drasztikus éghajlatváltozáson esett át, és fog is.


a kozmikus körülmények sem állandóak, folyton változik, ez is hatással van az éghajlatra.


a Föls tengelye sem áll stabilan égy irányba, most a Polaris a " Sarkcsillag" pár 10 ezer év múlva más lesz.


keressünk rá a "Precesszió" fogalmára.

2015. aug. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Igen, csak kis bolygónkon az éghajlatváltozás nem évtizedekben, hanem év ezredekben mérhető (kivéve, ha valami globális hatás jelentkezik, pl hatalmas vulkánkitörés, aszteroida becsapódás).


Mi most jelenleg az elmúlt pár SZÁZMILLIÓ évben a föld alá került szénhidrogének tekintélyes részét kieresztettük a légkörbe.


Persze, régen is volt meleg (ennél is melegebb) pl a dinoszauruszok korában, csakhát azt mi, és a növények, és az állatvilág nagyrésze nem fogja bírni. Az élet meg fog maradni, nem lesz világvége, de engem nem tölt el örömmel, ha ennek hála majd több milliárd egyéb sorstársammal éhen halhatok, mert a jelenlegi termőterület legnagyobb része helyett egy szűk, sarkvidéki részen lesz csak elérhető.

2015. aug. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!