Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit tehetünk annak érdekében,...

Mit tehetünk annak érdekében, hogy ne fokozódjon a Föld ózonrétegének a károsodása?

Figyelt kérdés

2015. márc. 16. 13:44
 1/5 anonim válasza:

Első gondolatom, ami eszembe jutott: szerintem már semmit.

De aztán eszembe jutott az is hogy most már az újabb gyárakban, modernebbekben, a kéményekbe raknak ilyen különleges szűrőket, valami kókuszosról hallottam.

Az össze autó, csak zöld színű környezetvédelmi/vagy milyen/ mastricával közlekedhessen.

Véleményem szerint elég gyenge a környezetvédők munkája, mert számomra nem látszik, hogy előbbre jutnának, bármiben is, ugyanúgy pusztítják az erdőket, szennyezik az óceánt.

Szerintem az ózonréteg, is egy olyan természeti adottság, amit, ha pár évig tudna kímélni az emberiség, akkor visszaállna az eredeti alakjára.

2015. márc. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
12%
Ne fingjál annyit
2015. márc. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A CFC-gázok betiltása óta az ózonpajzs lassan regenerálódik.


[link]

2015. márc. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Érdekes, hogy pár napja ez jár a fejemben. Nem vagyok egy észlény, de azért jár az agyam.

Az Ózon megerősítésén filóztam, de több légy egy csapásra in medias res:

Mindenki be van farva, hogy a globális felmelegedéstől elolvadnak a jéghegyek és ezáltal eltűnnek a partmenti települések, de mivel nem egy hülefaf teremtette a világot, így egyértelműen arra gondolok, hogy azok kezdetektől vésztartaléknak vannak ott. Tehát, ha jön a felmelegedés az ózon sérülése miatt, akkor jéghegy kontra. Csak azt nem tudom, hogy magától fog elpárologni az óceán a szintet tartása végett vagy nekünk kell kitalálni, hogy a két hidrogén atomot mire használjuk fel. Szóval tegnap még itt jártam, ma meg jött a kérdés.

Még nagyon szépen meg tudnám fogalmazni,mi az élet, ki a föld, de ezt egy picit később...:)

2015. márc. 21. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
..a maradék két hidrogén atomot..
2015. márc. 21. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!