Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehetséges, hogy a madarak...

Lehetséges, hogy a madarak éneke néhány évenként változik?

Figyelt kérdés

Tavaly figyeltem fel nyáron bizonyos madárénekre, amit addig még nem hallottam. És ezt az éneket most tavasszal már gyakrabban hallom, mint tavaly nyáron.

Jellegzetesen ugyanaz a kb. 3 másodperces "dallam". A madár fajtáját nem tudom, nem értek hozzá. Lehet, hogy bizonyos madárfaj eddig nem így énekelt évek alatt? Vagy egy új madárfaj jelent meg a környéken és elszaporodott?

Észak-Dunántúli, kb. 15-20 km-es körzetről van szó, amerre járok, a szomszéd városban hallottam tavaly nyáron az új madárdalt, de most már itthon is hallom.



#madár #csicsergés #ornitológia #madárdal #madárének #csipcsirip #fityfirity #dallamvezetés
2015. máj. 4. 20:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a napszakoktól és a hőmérséklettől függ. Egy feketerigó sokkal közlékenyebb hajnalban és naplementekor mint rekkenő hőségben. Akkor például a szarkák lendülnek bele. Lehet, hogy nem azonos napszakokban és évszakokban hasonlítod őket össze.
2015. máj. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Wadmalac ***** válasza:
Az új beköltöző alfaj sem hülyeség. Én kb. két éve hallok a környékünkön olyan galambokat, hogy ezt a fajta turbékolást régen csakis a Balatonnál hallottam. Terjed a lokális szleng. :)
2015. máj. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Van olyan madár, amelyik évente más éneket tanul, és ehhez átszervezi az agyát is.
2015. máj. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nappal hallottam eddig őket. Hogy hőség volt-e vagy átlagos idő, amikor tavaly hallottam őket, nem tudom.

De egész biztos, hogy tavaly előtt még életemben soha nem hallottam, mert nagyon jellegzetes a hangzása.

2015. máj. 5. 21:34
 5/6 poiu ***** válasza:
Vannak madarak, amelyek minden tavasszal új éneket tanulnak (pl. kanári). A nálunk élőkre ez nem jellemző (ha valódi éneket hallottál), tehát kehet, hogy egy dialektus terjed. Érdekes.
2015. máj. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Azóta figyeltem, más madarat. Kb. 5 másodpercenként dalolt 1-2 másodpercet, reggel 7 előtt, ezt sokáig csinálta. De nem volt két egyforma "dalolása", de váltakoztak benne hasonló "elemek". Szóval ez a madár meg nem ugyanazt énekli állandóan.
2015. máj. 10. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!