Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hol van a (logikai, számolási)...

Hol van a (logikai, számolási) hiba?

Figyelt kérdés

Van egy CO2-alkén gázelegyem.


Tudom, hogy a gázelegy tökéletes elégetéséhez 2,4-szer akkora anyagmennyiségű oxigén kell, mint a gázelegy anyagmennyisége.


1 mol alkén elégetéséhez 1,5n mol oxigén kell (CnH2n alapján).


Tehát a gázelegy anyagmennyisége -amely 1 mol alként tartalmaz- : (1,5/2,4)n mol= 0,625 mol.


Ebből az alkén moltörtje: 1/0,625n = 1,6n


Ami NEM LEHET, mert n biztosan 2, vagy annál nagyobb egész szám.



2015. máj. 7. 16:55
 1/4 sadam87 ***** válasza:

Azt nem egészen értem, mit és hogyan számoltál, de ennek a feladatnak szerintem (ha nincs más megadva az általad leírtakon kívül) több megoldása van. Igazából minden gáz halmazállapotú alkénre van egy lehetséges megoldás. Például:

1. Etilén: 1 mol elégetéséhez 3 mol oxigén kell, azaz ha egy mol gázelegyből indulunk ki, akkor a 2,4 mol oxigén 0,8 mol etén elégetéséhez elég, a móltörtje 0,8. (Gondolom, ez a kérdés a feladatban).

2. Propilén: 1 mol elégetéséhez 4,5 mol oxigén kell, 2,4 mol oxigén 0,53 mol elégetéséhez elég, ennyi a móltört.

stb.

Emellett az általad leírtak alapján nem derül ki egyértelműen, hogy csak egyszeres kettős kötésű alkénről lehet szó, így például a butadién is szóba jöhet...

2015. máj. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ez nem egy feladat, hanem én futottam bele saját magam ebbe a problémába.


Nem látom, hogy hol rontottam el valamit, pedig világos, hogy nem stimmel a dolog, hiszen a moltört nem lehet 1-nél nagyobb.

2015. máj. 7. 20:46
 3/4 sadam87 ***** válasza:

Eddig jó: a móltört 1/0,625n, de ezután nem vetted figyelembe, hogy az n a nevezőben van (talán érdemesebb lett volna 1/(0,625n)-ként jelölni).

Helyesen a móltört: 1/(0,625n) = 1,6/n

2015. máj. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!! :)
2015. máj. 8. 02:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!