Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tudnátok mondani jó ismeretter...

Tudnátok mondani jó ismeretterjesztő filmet csillagászat témában?

Figyelt kérdés
Olyanok érdekelnének, amiben az alapvető dolgok vannak, például bolygók keletkezése, Naprendszer, ősrobbanás ilyenek...

2015. máj. 8. 08:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne Morgan Freeman féreglyukon át, és hasonlókat nézz. Ha valós ismeretet szeretnél szerezni, akkor kezdd el Dávid Gyula videókkal. 2005 ös előadás sorozat őrült kozmológiák címen.


Én is hasonlókkal kezdtem de a nat geo vagy disc.sci. En található videók nagyon pontatlanok, és sok helyen nem is helyesek. Erre akkor Rájöttem, amikor az előbb említett előadás sorozatot elkezdtem nézni.


Nincs benne animáció, csak nyers fizika, nehéz anyag. Többször visszakell tekerni, de ha kitartó vagy, és tényleg tanulni akarsz, akkor ez a legjobb.

2015. máj. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ja...és igen, ezt elfelejtettem... Regisztrálj a kozmoforum.hu ra, ott folyamatosan értesülsz a legfrissebb dolgokról, válaszolnak a kérdéseidre, és ha kell addig magyarázzák a nemértett dolgokat, amig meg nem érted.
2015. máj. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 noname152678 ***** válasza:
Amit az elso valaszolo irt azok nagyon jok viszont kedves kerdezo a csillagaszat es a kozmologia ket kulon tudomanyag nem osszekeverendo :).
2015. máj. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Talán a legjobb

[link]

2015. máj. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
3# igen ezt figyelmen kívül hagytam, viszont a fizika összes ága összefügg. A lényeg, hogy nem lesz semmi baja, ha megnézi :)
2015. máj. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Egyébként meg azért írtam csillagászatot, mert a fizikakönyvek ezt mind egybe tárgyalják csillagászat cím alatt, és sajnos annyira nem vagyok még jártas a témában, de próbálkozom :)


Még egyszer köszönöm a hasznos válaszokat!:)

2015. máj. 9. 09:17
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi az ami konkrétan érdekel?
2015. máj. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Dávid Gyula tényleg nagyon nagy koponya, meg a Keresztúri Ákos előadásai is érdekfeszítőek. Utóbbi részt vett egy expedicion is az USA-ba ahol a marsi körülményeket szimulálták.

Milyen jó lenne egy világ ahol minden férfi olyan okos lenne mint ezek az emberek, a nők meg mind olyan kedvesek,mint pl. a Borbás Marcsi

2015. máj. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!