Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Csillagászati távcső! Melyik...

Csillagászati távcső! Melyik a nekem való?

Figyelt kérdés

Tervezek venni egy távcsövet, mélyégre es bolygózásra. Nem nagy a keret, 40-50 ezer forint. Jelenleg van egy nagyon nagyon régi norconia 50/600as lencsés távcsövem, de hatalmas színi hibákkal...

Melyik jobb márka? Skywatcher vagy Celestron? Külvárosban lakom (Debrecen) de van fényszennyezés, tehát azt olvastam h inkább lencséset vegyek, de azok meg 80-100 mm esek már drágák..

Segítsetek!

[link]

[link]

[link]



2015. ápr. 19. 10:58
 1/5 kerdezo.123 ***** válasza:
Celestron
2015. ápr. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 kerdezo.123 ***** válasza:

Ajánlom [link]

Amit belinkeltél ovisoknak való és a szinihibák is nagyok. Bolygózásra nem is jók.

2015. ápr. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 kerdezo.123 ***** válasza:
Ja a lencsés nem is jó...a lencsénél van szini hiba. Tükrösnél nincs.
2015. ápr. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez nagyon jó típus, és bele is fér a keretedbe:


[link]

2015. ápr. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én a helyedben nem vennék 114-es tükröst. A kitakarás miatt túl kevés fényt gyűjt. Ha még belefér a keretbe akkor inkább vegyél 90/900-as lencsést a Makszutovról. Az kezdésnek elég jó.
2015. ápr. 29. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!