Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az emberi embrió fejlődése...

Az emberi embrió fejlődése során elnagyolva keresztülmegy az evolúció jelentősebb lépcsőin, lehetséges ebbe belepiszkálni oly módon hogy pl maradjon meg a farka, vagy kopoltyúi és úgy fejlődjön tovább s ne menjen át teljesen emberi külsőre?

Figyelt kérdés
Tehát amikor fejlődik vannak különböző ágak amiken keresztülmegy és az egyik ág az ember lesz a végén, de mi van ha egy bizonyos pont után nem az ember felé fejlődik hanem ami stádiumokat kihagyott azok egyikén megy végig teljesen..
2015. máj. 16. 19:52
 1/7 |Orfeusz| ***** válasza:
100%
Nem az evolúció lépcsőfokain megy keresztül. Vannak érdekes dolgok, mert az embrionális fejlődés a rokonsági szint alapján bizonyos ideig hasonló más fajokkal, de ez nem úgy van, hogy az egysejtű eukariótátől a patkányon át ember lesz a gyerekből. A genetikai állománya végig változatlan.
2015. máj. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az egész egy előre meghatározott program, amin végigmegy majd a folyamat végén ember lesz belőle..ez a folyamat elején mint mondtad, nagyon-nagyon hasonló a különböző fajok között is..eddig világos.


De még ha jelenleg gyakorlatban nem is azonban elméletben nem lehetséges egy bizonyos stádiumban a fejlődés útvonalát eltéríteni? És azon utakon folytatná a fejlődést amik normál esetben semmissé válnak? (pl: a farok eltűnik, az úszóhártyák eltűnnek, a kopoltyúk eltűnnek)


Ha ez nem lehetséges akkor azért nem mert, hiába vannak látványos hasonlóságok ebben a stádiumban más fajokkal és hiába fejlődnek ki kezdetlegesen ezek a szervek, valójában nem tudna azon az úton tovább menni mert nincsen meg a teljes program arra hogy pl hogyan fog működni az a kopoltyú élesben hanem az egész csakis egy maradvány egy szellemkép szinten van meg ami nem is tudná betölteni a szerepét, kb olyan mint egy játék demója vagy egy hiányos kiegészítő vagy egy játék aminek csak a menüje van meg és hiába nyomkodnánk a "New game" gombot akkor sem történne semmi? Mivel az ember csak emberi géneket tartalmaz.

2015. máj. 16. 21:58
 3/7 anonim ***** válasza:

Erre gondolsz:


[link]


Ezeket egy Ernst Haeckel nevű "tudós" rajzolta mindenfajta tudományos alap nélkül. Az emberi embrió fejlődési fázisai nem így néznek ki. Se farka, se kopoltyúja nincs. Evolúciós "bizonyítékokat" a Fajok eredete című könyv megjelenése óta hamisítanak az elmélet rajongói (Lucy, Piltdown man és egyéb csodák). Pedig ezzel többet ártanak az elméletnek, mint használnak, és csak a kreacionisták malmára hajtják a vizet, hiszen előbb-utóbb úgyis minden ilyen kiderül. (Az más kérdés, hogy a biológia tankönyvben meddig marad benne a hazugság. Haeckel rajzai még a biosz-albumunkban benne voltak több mint 100 év után.)

2015. máj. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az ember farka ki tud fejlődni, mint ahogy néha ez elő is fordul - és természetesen mesterségesen is meg lehetne oldani.

A kopoltyúval már kicsit más a helyzet. Nem tudom, hogy mennyi maradt meg az eredeti DNS-ből - de valószínűleg kevés egy teljes, működő kopoltyú létrehozásához.

Ezen kívül a kialakuló kopoltyúra szükség van egy másik szervhez, ami belőle fejlődik ki.

2015. máj. 17. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen, tehát azon a kis valamin hiába van egy kezdetleges kopoltyú(ami később el is tűnik), attól nincs meg a tervrajz egy működő kifejlett kopoltyúhoz. Ezek a gének az evolúció során eltűntek megsemmisültek vagy mi történt velük? És am ha az am sem azt a célt fogja szolgálni akkor egyáltalán minek megy ezen végig egy embrió? Miért nem alapból az emberi forma kezd kialakulni? Először még hosszú elnyújtott állkapcsa is van, a végtagok sem egy humanoidéra emlékeztetnek (már maga az elhelyezkedés sem..) Tehát abban az állapotban még nem is lehetne tudni hogy egy kutya, egy disznó, egy bárány vagy egy ember lesz e. De ha egyből az emberi vonások fejlődnének akkor kisebb energiával is kifejlődhetne. Miért megy ezen végig? Minél egyszerűbb egy élőlény annál kevésbé különbözik a kifejlett lény attól az embrionális állapottól amikor elkezdett "formája lenni"? És minél bonyolultabb annál inkább látszik a fejlődésén "Milyen ősei voltak"?


Ha pl az ember több millió év múlva már nem így fog kinézni mint most, hanem pl eltűnnek a szemei vagy a szája alakul át valami teljes más táplálkozási formához specializálódva(most csak mondtam valamit) akkor azon emberek embrióinak pedig lesz egy olyan szakasza ami a mostani emberekre hasonlít (szem, száj) csak az még az anyaméh-ben módosul az akkori embereknek megfelelőlen?

2015. máj. 17. 00:38
 6/7 anonim ***** válasza:

Más ütemben osztódnak a sejtek adott testrészeken. Ettól az embriónak még nincs semmilyen kezdetleges kopoltyúja - farok sem farokként van, csak gyorsabban nő a gerincoszlop a fejlődés elején, mint a test többi része, ebből lesz egy farok-szerű nyúlvány - de ez konkrétan nem úgy farok, mint pl a kutyáé.


Vannak olyan genetikai hatások, amitől még hosszabb lesz, vagy kicsivel tovább nő. De ezt ne úgy képzeld el, hogy megszületik az 50cm-es baba, és van neki egy 30centis farka, hanem van egy vagy másfél csigolyányi "extra" - amit amúgy a szülőorvos ott helyben le szokott csípni, és egy nap múlva már csak egy apró heg van.


De ettől függetlenül a DNS-ben nincs meg a világ összes élőlényének az információja. Vannak inaktív DNS szakaszok, de ezek pont azért nem fejtik ki a hatásukat, mert inaktívak. Igen, ha ezeket tudnánk aktiválni, akkor lehetne mindenféle dolgokat kiváltani, de, szerencsére, ezt nem lehet jelenleg (bár egyébként az nem lenne nagy baj, ha aszkorbinsavat tudnánk termelni... :) ).


Tehát nem: nincs az embriónak se félkész, se csökevényes kopoltyúja. Tüdeje van.

2015. máj. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

De, képzeld, VAN farok.

Szép, rendes - és kb. 15 cm. Olyan, mint a magyar vizsláé.

Egy kisfiú született így, már sok éve.

Az kell hozzá, hogy tönkremenjen az a gén, ami a farok növekedését megállítja és visszafordítja.


Kopoltyúkezdemény is van - az más kérdés, hogy egyáltalán működne-e, ha kifejlődhetne. De attól még van.


Abban igazad van, hogy pl. az emberi genomban nincsen benne a valaha élt összes ős génje. Sok átalakult azóta, és más lett belőle.

De sok még mindig ott van, és egy részük működne is, ha aktiválnák - vagy pedig működik is, ha elromlik a gátló gén.


Csirkékkel kísérleteznek így mostanában - és pl. csőr helyett egész tisztességes hüllőállkapocs született már, és fogak. Úgy, hogy géneket rontottak el.

2015. máj. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!