Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért cseszett ki a nőkkel az...

Miért cseszett ki a nőkkel az evolúció?

Figyelt kérdés

Gondolok itt a menstruációra meg a gyerekekre.

Egy nő nagyon gyakran menstruál, ami nagy fájdalmakkal járhat és kilenc hónapon át hordhat egy gyereket. Más emlős állatoknál ez nem nagyon jellemző, az ebek is csak kétszer tüzelnek egy évben és csak három hónapig vemhesek. Ráadásul egy csecsemő baromira hatalmas, nagyobb, mint a csimpánz kölyke ráadásul annak ellenére, hogy fejletten jön a világra, évekig kell róla gondoskodni:((



2015. máj. 17. 12:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
58%

szerinted hogy kéne szaporodni, osztódással?

normálisan működő szervezetben a menstruáció nem jár fájdalmakkal.

ha meg vemhességi idő akkor nézd meg hogy egy elefánt mennyi ideig vemhes.

és ha mondjuk egy kutyát nézünk, lehet hogy egy évben 2x tüzelned, de 3-4 kölyköt hoznak a világra

2015. máj. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
igen, a kutyáknak sokkal egyszerűbb, az a 3-4 kölyök jóval kisebb, mint egy csecsemő, könnyebben kifér. Az elefánt tudja késleltetni a szülésr, de mégis azt olvastam, hogy nekik a szülés egyáltalán nem jár fájdalommal, mivel a borjú még így is sokkal kisebb az anya testéhez képest, mint az emberé. Na meg a kis elefánt, zebra, ló, sorolhatnám, kipottyan és feláll és követi az anyját, ami az embernél min. 2 év múlva...
2015. máj. 17. 13:09
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez az ára a nagy, összetett agynak.


Egyszerűen nagy a fejünk. Egy csecsemőnek a fejmérete egészen tetemes részét kiteszi a testének, és az agy még így sem fejlett. Ezért is esetlen az embergyerek sokáig, mert amíg az agyban létrejönnek a szükséges, összetett kapcsolatok, az idő. Sok idő, és sok-sok ingerlés szükséges hozzá, hogy minden beálljon. Cserébe ez a hatalmas agy olyan kognitív funkciókat biztosít, amilyet semelyik másik élőlényé nem.


De ennek ára van: az agyunk brutális energiamennyiséget igényel, és a fejlődése a többi élőlényéhez képest nagyon lassú.


Szóval nem. Az embergyerek egyáltalán nem fejletten jön a világra. Az "alapvető funkciók" üzemelnek, de az agynak sok idő, amíg ezeket összekapcsolja és rendszerezi.

2015. máj. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
46%

Minden ember koraszülött.

Még legalább 3 hónap kellene, hogy normálisan kifejlődhessen.

De így már nem tudna megszületni.

2015. máj. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Fejlett állatok vagyunk. Gondolj bele hogy az egyedfejlődés alatt lezajlik az egész törzsfejlődés. így az embriónak először oldalt nőnek ki a szemei (mint a halaknak/gyíkoknak), aztán kerül előre. Egy jó ideig szőrös is, majd az is eltűnik. És sorolhatnám hogy hány dolog jelenik meg, ami később elsorvad. Az embernek aztán születés után is kell fejlődnie agyilag, azért kell sokat gondoskodni a gyerekről. Még semmit nem tud a világról, erre belecsöppen egy olyan világba, aminek megvan a hosszú évezredek alatt kialakult általános műveltség, viselekdési norma, stb...
2015. máj. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
én úgy tudom, hogy az evolúciónk során hirtelen nőtt meg az agytérfogatunk. Ezzel azt akarod mondani, hogy azelőtt még jóval kisebbek voltak a csecsemők?
2015. máj. 17. 19:31
 7/17 anonim ***** válasza:
93%

Hát igen!

Az gáz hogy egy nő a gyerekét szülés után, még pár évtizedig ápolgatja, eteti, gyámolítja, és lesz belőle egy nagy barom, aki a gyakorin baromságokat kérdez! (kérdező, nem rád gondoltam)

2015. máj. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
és azzal mi a helyzet, aki baromságokat ír egy olyan kérdéshez, amihez nem ért? Utolsó, én most rád gondoltam.:)
2015. máj. 17. 19:40
 9/17 anonim ***** válasza:
Az agyi fejlődést a születés után speciel nem biológiailag értettem, hanem hogy mindent meg kell tanulni a világról amibe belecsöppent. Egy emberi civilizáció kicsit bonyolultabban működik mint egy elefántcsorda... Ezt arra írtam hogy miért kell gondozni a gyereket.
2015. máj. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%

Miért cseszett volna ki az evolúció pont a nőkkel? Menstruációs fájdalom, egyénfüggő, van akinek kb. meg se kottyan, van aki meg ágyban pihen. Szóval nem kéne az evolúcióra kenni.

Fejlett agy, nehéz szülés - kifejtették.

Én azt gondolom, hogy a természet komoly lépéselőnyt is adott a nőknek a férfiakkal szemben, sok téren, cserébe nyilván azért, hogy ők szülnek. Valamit valamiért.

2015. máj. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!