Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért cseszett ki a nőkkel az...

Miért cseszett ki a nőkkel az evolúció?

Figyelt kérdés

Gondolok itt a menstruációra meg a gyerekekre.

Egy nő nagyon gyakran menstruál, ami nagy fájdalmakkal járhat és kilenc hónapon át hordhat egy gyereket. Más emlős állatoknál ez nem nagyon jellemző, az ebek is csak kétszer tüzelnek egy évben és csak három hónapig vemhesek. Ráadásul egy csecsemő baromira hatalmas, nagyobb, mint a csimpánz kölyke ráadásul annak ellenére, hogy fejletten jön a világra, évekig kell róla gondoskodni:((



2015. máj. 17. 12:31
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
56%
Tényleg 2 évtized, vagy több a gyerek fölnevelése, de ennek a ténynek semmi nő specifikuma sincs, ilyen az ember. Normálisan a gyerek nevelésének terhét nem csak a nő viseli.
2015. máj. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Kérdező, én is rád gondoltam #8-as válaszodat olvasva. És megértettem, miért kérdezted, amit kérdeztél. Na pont ezért nem is tudom neked elmagyarázni. Ha így jobban tetszik, nem éri meg.
2015. máj. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

"Én azt gondolom, hogy a természet komoly lépéselőnyt is adott a nőknek a férfiakkal szemben, sok téren, cserébe nyilván azért, hogy ők szülnek. Valamit valamiért."


Elmondanád hogy mire gondolsz?;)

2015. máj. 18. 12:44
 14/17 anonim válasza:
0%
És te miért nem a bibliát olvasgatod inkább hülye kérdések megfogalmazása helyett?
2015. máj. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

# 12

Miért? Még mindig úgy gondolom, azt, amit írtam, minek jönnek olyanok ide verni a nyálukat, akik nem tudnak hozzászólni a témához, csak hülyeségeket, meg kötözködnek. Sajnos ez minden rovatban előfordul. igen félreértelmeztem, amit az egyik válaszoló írt, és akkor mi van?

2015. máj. 18. 12:48
 16/17 A kérdező kommentje:

# 14

Miért nem foglalkozol olyan dolgokkal, amikhez értesz? vagy csak a kötözködéshez értesz és ebből áll az életed, hogy itt lógsz és kötözködöl?

2015. máj. 18. 12:51
 17/17 anonim ***** válasza:
0%

@13. Tekintve, hogy kevesebb petesejtje van a nőnek, meg hogy sokkal nagyobb terhet ró rá a terhesség.


Nem mindig van így és lehet, hogy vitát vált ki, de nem is alaptalan, amiket ideírok.


-Gyakorlatilag a nők választanak szexpartnert és nem fordítva (fordítva max illúzió).


-Az ismerkedés kezdeti szakaszában minden kockázat a férfié. (kb mint a viszgázó és vizsgáztató viszony a férfi-nő viszony..) :)


-Egy nő sokkal kevésbé rabja saját vágyainak mint egy férfi.


-Esztétikai előnyök! :)


-A nők alapjáraton finomabb bánásmódra, több megértésre, együttérzésre és támogatásra, védelemre számíthatnak mint a férfiak.

(Gondolom ez a legvitathatóbb, de gyakran így van és végül is egy szinten jól is van. Képzeljük el, hogy az utcán egy nő rángat, majd arcon üt egy férfit és képzeljük el, hogy az utcán a férfi megrángat és arcon üti a nőt!... Melyikük számíthat arra, hogy rögtön páran a segítségére kelnek? A válasz nyilvánvaló és az okai is kb.. )

2015. máj. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!