Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nem esznek embert a...

Miért nem esznek embert a kardszárnyú delfinek?

Figyelt kérdés

Lényegében ők a tengerek csúcsragadozói, mindenre vadásznak: halak, ráják, cápák, bálnák, fókák, pingvinek, tengeri madarak és más delfinek. És az emberek is elég gyakran kerülnek velük kapcsolatba. Pl. egy strand is terített asztal lehetne nekik, ugyanúgy kivetődhetnének az emberekért a partra, mint a fókákért.

Ennyire rossz az emberek íze vagy erre van más magyarázat is?

Esetleg ti tudtok olyan esetről, amikor embert ettek?

Szóval főleg arra lennék kíváncsi, hogy ennek van valami etológiai/biológiai magyarázata?


Egyszer láttam egy dokufilmet, amiben az étrendjük volt a fő téma és ott ez alapján különítették el őket. Pl. voltak a halevők, akik nem is vadásztak másra, tehát se pingvinikre se fókákra. Aztán voltak a fókaevők, amik halakat nem ettek. Ez mennyire igaz? Tényleg így viselkednek?


(Most a vadon élő állatokra gondolok, nem azokra, amik kinyírják a gondozókat. Különben ott sem eszik meg őket.)



2015. máj. 17. 13:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Pingvin, fóka. Hol élnek?! Az Északi ill. Déli sarkon. Mire következtetsz, husisak jó kövérek és zsírosak hogy ne fázzanak. Az orkának nem mi gebe vékony emberek kellünk mert a sok fáradozásért nem kapnák meg amit akartak. Pl egy hájas oroszlán fókát. Az ő szeműkbe mi csak csontból és bőrből állunk.
2015. máj. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Hát...azért nem minden ember csont és bőr. Meg az ember sokkal könnyebb préda a vízben, mint a többiek.
2015. máj. 17. 13:23
 3/19 anonim ***** válasza:
#1. Vagyok. Az orka ugyan az mint a kardszárnyú delfin. A Nat Geo Wildon sok mindent megtudhatsz akár az orkárol. Erről a delfinről gyakrabban szó esik a World deadliest (a magyar címét nem tudom) nevű sorozatban.
2015. máj. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
94%
Az orka 3 szor nagyobb mint a nagy fehér cápa. És azért. A maga kb 3-6 méterével és többszáz kilójával nem kis hal szerintem
2015. máj. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
70%
Aránylag szelíd érdeklődő teremtmények. Nem fognak mindent megtámadni ami él és mozog
2015. máj. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
67%

" A maga kb 3-6 méterével és többszáz kilójával nem kis hal szerintem"


Annyira nem kis hal hogy egyaltalan nem hal.


Azert nem esznek embert, mert az ember nem fordul elo nagy tomegben a vizben, nem lehet a vadaszatara specializalodni.


Kardszarnyu delfin sokfele van, es valoban elkulonulnek elohely es zsakmanyallat szerint.


Hogy az lenne a tengerek csucsragadozoja az vitathato, a nagy feher capa szerintem a csucsragadozo.

2015. máj. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Szerintem nem vitatható. Vadásznak a nagy fehérre is. Fordítva már nincs így.
2015. máj. 17. 14:52
 8/19 anonim ***** válasza:
0%
falkaban. Egy darab kardszarnyu delfinnek semmi eselye egy darab capaval szemben.
2015. máj. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom. Szerintem abban az esetben is a delfin a nyerő. Sokkal okosabb, biztos kitalál rá valami taktikát.


Pl. a mérgező rájákkal elkezd játszani, amíg azok hasra nem fordulnak és onnantól a rája elveszti az egyensúlyérzékét és ki tudja nyírni simán.

Tudtommal a cápát is elég csak megfordítania és onnantól nyert ügye van.

2015. máj. 17. 17:37
 10/19 anonim ***** válasza:
0%
Elárulom neked drága szívem hogy a nagy fehér igen is hal ha nem tudtad volna
2015. máj. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!