Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Fizika érettségi, valaki...

Fizika érettségi, valaki elmagyarázná nekem miért ezek a jó megoldások?

Figyelt kérdés

1-es, 9-es, 15-ös, 19-es feladat:

[link]


2015. máj. 18. 13:55
 1/7 anonim ***** válasza:

1.)

Mivel a test energiája csak a magasságától függ, és a mi általunk végzett összes munka is csak ennek az energiának a megváltoztatására fordítódik. ΔΕ mindkét esetben ugyanaz (m ugyanaz, g ugyanaz, Δh ugyanaz), ezért W = ΔE is ugyanaz lesz.


9.)

A sebesség a pálya érintő irányába mutat, a gyorsulás pedig a testre ható erővel párhuzamosan.


15.)

Itt nem ez a jó megoldás, hanem az A.


19.)

Mert a mágneses indukcióvektor irányát a jobb kéz szabállyal definiáljuk.

2015. máj. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Jó, akkor ezek szerint hülye vagyok a fizikához, én így gondolom:


1-es: nekem azt a testet sokkal könnyebb a 2-es ponton nyomva felemelni. A kalapácsot sem a tövénél fogom, hanem lehetőleg a nyél végén.


9-es: a sebesség az egyik, a gyorsulás a másik tengely, hát hogy lehetne a sebesség iránya ferde??


15-ös: Ha mondjuk 1 köbméter szörpbe 1 ml jeget teszünk, vagy 1 köbméter jéghez adunk 1 ml szörpöt, attól még az egyik esetben 0, a másikban 15 fok marad a hőmérséklet, így az egyenlőségnek mindenhol meg kellene lennie.

2015. máj. 18. 14:38
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát tényleg nem nagyon értesz akkor a fizikához ugyanis az 1esnél valóban KÖNNYEBB akkor felemelni ha a szélén nyomod de nem ez a kérdés, hanem a munka!!! kívül kisebb erővel de hosszabb úton nyomod, tehát a munka ugyanannyi.


A 9esnél egyértelműen B, a gyorsulás lefelé mutat a sebesség pedig pályaérintő itányú....valóban vízszintes KEZDETBEN de aztán lefelé gyorsul tehát szerez lefelé mutató sebességet is és a vízszintes és lefelé mutató sebességek vektori összege a ferde.

2015. máj. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja a 15-ösben pedig a C a jó, mivel ugye a jég elkezd olvadni, a szörp pedig elkezd hűlni, amíg a jég el nem olvad addig 0 fokos a hőmérséklete, tehát a 15 fok közös hőm kizárva mert kicsit biztos lehűl a szörp és akkor már nem lesz 15 fokos, 0 fok pedig azért lehet a közös hőm mert ha a jég megfelelően nagy tömegű akkor az olvadásához pont annyi energiát vesz fel amennyivel lehűti 0-ra a szörpöt, sőt lehet még mindig marad benne jég
2015. máj. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

> „a sebesség az egyik, a gyorsulás a másik tengely”

Nem-nem. Az egyik tengely a vízszintes irányú hely, a másik a függőleges. Szóval a két tengely az, aminek látszik. Ha az egyik gyorsulás lenne, a másik sebesség, akkor azt fel kéne címkézni.

2015. máj. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
14:46, jogos, elnéztem…
2015. máj. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Jó megyek felakasztom magam, bár nem ezen a 6 ponton múlott.
2015. máj. 18. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!