Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van itt TUDÓS? /Északi-sarkpont/

Van itt TUDÓS? /Északi-sarkpont/

Figyelt kérdés
Van itt olyan, aki kutatóként/tudósként tevékenykedett az eszaki-déli sarkponton? Nagyon érdekel az a hely, tudom azt mondjátok ott semmi nincs és unalmas. De milyen volt 6 hónapig sötétségben, aztán világosságban lenni? Sarki fények? Állatok? Hóviharok? Öltözék, étel? Szállás? Mit kutattatok? Mi arról a helyről a véleményetek? Csak gépek vannak ott, semmi település? Aki volt tudós vagy ért hozzá írjon kommentet.

2015. máj. 19. 20:48
 1/6 Armand B. ***** válasza:
100%

Egy elég f*s hely.A hosszú sötét és hosszú nappal még nem zavaró tudsz aludni.Viszont kabátban kell aludnod.A hóvihar

olyan hogy ha szerncséd van csak 3 napig nem mehetsz ki.

A kaja attól függ hogy mi a napi menü.A szállással nincs semmi baj.Állatok nincsenek ha látsz valamit nagy szerencséd van.Én láttam pár állatot de nem valami izgalmas dolog.Ami nekem tetszett az az volt hogy be mentünk meztelenül egy szaunába vártunk egy fél órát majd ki rohantunk és futottunk egy kört.Az előttem lévő férfi gőzölgött és én is.

A kutatást nem tudom mert nem vagyok kutató.De azt láttam hogy hetente hoznak be jég mintákat de nem tűnt valami nagyon izgalmasnak.Össze vetve jó kis kirándulás volt.

2015. máj. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Armand B. ***** válasza:
100%
Ja azért írtam hogy f*s mert az egyik barátomnak le kelet vágni az egyik úját mert elfagyott és elhalt olyan csöppség miatt hogy elhagyta a kesztyűjét.
2015. máj. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Uhh, durva. Részvétem. Örülök hogy valaki olyan írt, aki járt már ott, én is szívesen elmennék, ha lesz pénzem majd fogok is, csak nem kevésbe fáj :D Mi csak termálfürdőből rohantunk ki-be és futottunk a hóesésbe. De az komoly, hogy le kellett vágni az ujját. Hidegebb lehet mint egy fagyasztóba :D
2015. máj. 22. 20:00
 4/6 anonim ***** válasza:
2015. jún. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Több mint egy hete linkeltem a fentit, de csak most volt időm elolvasni. Közben meg rájöttem, hogy ezen az oldalon van vagy 2 tucat TUDÓS :-P mind az északi, mind a déli sarkvidékről, akiknek a blogjai elérhetők, és a fenti cikk csak egy bejegyzés a több százból. Kellemes olvasgatást:

[link]

2015. jún. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi! :D
2015. jún. 16. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!