Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valaki ehhez a kísérlethez...

Valaki ehhez a kísérlethez tud leirast, hogy miert van? (link)

Figyelt kérdés
[link] koszonom előre is
2015. máj. 20. 11:54
 1/3 savanyújóska ***** válasza:
Túlhűtésnek hívják a jelenséget erre keress rá. (Arról van szó, hogy a víz a fagyáspontja alá kerül, análkül, hogy megfagyna, és emiatt a legkisebb behatásra is robbanásszerű fagyással reagál.)
2015. máj. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

[link]


Röviden annyi, hogy ahhoz, hogy a víz jéggé kristályosodjon, nem elég a 0 fok alatti hőmérséklet. Csak akkor indul be a kristályosodás, ha egy bizonyos méretnél nagyobb jégkristály eleve kialakul a vízben, amihez aztán hozzá tud kristályosodni a többi molekula is. Termodinamikailag lehetséges, hogy ez magától is kialakuljon, de a folyamatot nagyban segíti, ha a vízben van valamilyen szennyezés (a természetes vizekben mindig van egy csomó oldott anyag), vagy az edény falán van valamilyen hibahely. Amikor a jeget mártja bele a videódban, akkor lényegében egy kritikus méretnél nagyobb jégkristályt visz be a rendszerbe, amihez hozzákristályosodik az edényben lévő víz.

2015. máj. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Azaz a hűtőbe berakott palackban a víz szinte teljesen tiszta volt, nem volt benne semmilyen szennyeződés, ezért nem fagyott meg amíg nyugalomban volt, csapvízzel vagy ásványvízzel ezt nem lehetne megcsinálni. Én csak azon csodálkoztam, hogy amikor kiemelte, meg amikor öntötte a vizet, akkor nem fagyott be az egész, pedig én azt hittem, hogy a legkisebb mozgásra is már befagy.
2015. máj. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!