Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek mik ezek a hangok...

Szerintetek mik ezek a hangok amiket világszerte tapasztalnak? (vidi lent)

2015. máj. 22. 12:54
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
A NASA szerint a legvalószínűbb, hogy a bolygó „háttérzörejét” lehet ilyenkor hallani. A tudósok úgy vélik, valamilyen geofizikai ok állhat a zajok hátterében, de azt egyelőre nem tudják megmondani, hogy pontosan mi. A feltételezések szerint lehet a tektonikai lemezek mozgása, földrengések hangjai, az atmoszférában szétrobbant meteorok hanghullámai esetleg napkitörések hatása.
2015. máj. 22. 12:57
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát a NASA honlapján semmi ilyesmiről nem találtam infokat és nem is hinném, hogy youtube-videók alapján kutatnának, szóval szerintem kamu az egész, de ha mégse linkeld már be a NASA cikkét erről, mert nekem nem sikerült megtalálni.
2015. máj. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
49%
Erős a gyanúm, hogy hoax, vagy csak valami félreértés, de érdekes, most megnéztem több videót is, több dátummal, több helyszínről és ugyanaz a hang. Engem is érdekelne ez a NASA tájékoztató, ha létezik.
2015. máj. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Tengor ***** válasza:
33%
Szerintem egy távolabbi lakodalmas menet...
2015. máj. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Érdekes, hátborzongató, de biztosan nem természetfeletti.

Kíváncsi vagyok, vizsgálták-e már a hangot, mondjuk hogy mi módon állhatott elő, szét lehet-e bontani összetevőkre, tehát mondjuk interferencia-e, stb. Egy térkép is érdekes lenne, hogy pontosan hol hallották eddig és mikor. Ha kizárjuk az emberi tevékenységet, mint a hang forrását, akkor én pl. megnézném, volt-e ott szeizmikus tevékenység, sőt akár a Föld túloldalán volt-e akkor. Ha tényleg nem hoax, akkor nem csodálkoznék, ha valami eddig ismeretlen akusztikai jelenség lenne a légkörben.

2015. máj. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
...Mondjuk ha egy video kommentje így kezdődik, hogy "This is NOT a fake or hoax", az máris gyanakvást kelt. A bugyuta spam körlevelek is így mindig kezdődnek.
2015. máj. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Wadmalac ***** válasza:
84%

Na kérem, én azért gyanítom, hogy hoax az egész, mert nálunk a gyárban most éppen 16 m hosszú extrudált üreges alumínium profilokat marnak egy gépen és az íves marásoknál egy-az-egyben ugyanolyan hangon üvöltözik az anyag, mint amiket ez a videó kiad.

Megnézném azt a természeti jelenséget, ami tök ugyanolyan hangot tud produkálni, mint egy portálmarógép.

És ez persze igaz az ufós ötletekre is.

2015. máj. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem simán lehet nem hoax is, ahogy hoax is. :)


Millió egy teljesen természetes oka lehet egy efféle hangnak. Érdekes, hogy nyikorgó-csikorgó hang tulajdonképpen.


Légköri akusztikus jelenségeket, vagy mondjuk a szél hatását is el tudom képzelni. Pl valami furcsa módon akadályokba ütközik a szél és kvázi természetes kürtként hat (mondjuk az a meglepő, hogy hallható tartományben jön létre hang, nem infrahang), vagy éppen egy tölcsér geometriájú dolog fölerősít, eltorzít valami zajt, ami akár természetes, akár emberi tevékenységből származik.


Kicsit tényleg hátborzongató, de meghallgatnám élőben, ha nem kamu! :D

2015. máj. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Mondjuk a dolog érdekessége, hogy ha nem kamu az egész, akkor nyilván valami ritka konstelláció kell legyen, különben arrafele mindig ez a hang menne... :D
2015. máj. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
47%
Rézfúvós lesz nyállal telítve. Pistike gyakorol.
2015. máj. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!