Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek mik ezek a hangok...

Szerintetek mik ezek a hangok amiket világszerte tapasztalnak? (vidi lent)

2015. máj. 22. 12:54
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
A föld mondja nekünk hogy köszöni a műanyagot, ha élni akarunk elég lesz már a jelenlegi tevékenységből...
2015. máj. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
47%
De akkor miért nem mondjuk New York közepén mondja? :)
2015. máj. 23. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:

Nállunk a szorulo szélerőmü ad ilten gangot a to mellett. szeles időben ugy nyikorog hogy alug alszok tölle.

Ma téma.Apukám mar egy udeje panaszkodik hogy puskaropogast hall messzirol.Baromi illyesztő én is hallottam .Na az mi lehet?

2015. máj. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Ijesztő.
2015. máj. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Wadmalac ***** válasza:

[link]


És most gondolkodjunk el, mennyire valószínű, hogy bármilyen természeti hang ennyire hasonlítson. Remélem, akinek van egy minimális műszaki érzéke, ebből leveszi, hogy az a bizonyos mindenhol hallható hang a megfelelő irányú profilmarásnál tökéletesen ugyanaz, mint amit a videókon hallani. Ez most csak egy minta, de amikor a maró teljes keresztmetszetű profilon dolgozik egy ív mentén, akkor tökéletesen ugyanaz a hang szól, mint amit állítólag az égből hallanak.

Így talán érthető, mitől vagyok szkeptikus.

2015. máj. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Egyébként tényleg, mi garantálja, hogy nem éppen mondjuk fémmegmunkálás folyt valahol a környéken? :) Mondjuk, hogy van egy vasüzem, vagy csak kereskedés, ahol nem szokás pont így marni, de akkor éppen ezt tették.


@Wadmalac. Minden tiszeteletem mellett is azt mondom, hogy az "ugyanaz a hang" az itt nincs tisztázva, hogy mit is jelent. Szubjektíve azt mondom, hogy más hang hallható a kettő visi alatt, de hasonlít is eléggé. Akár származhat ilyesmi fémmegmunkálástólis, ezt viszont lehetségesnek tartom! :)

2015. máj. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Wadmalac ***** válasza:

"Szubjektíve azt mondom, hogy más hang hallható a kettő visi alatt, de hasonlít is eléggé."

Mint írtam is, ez pont nem az a marási művelet volt, ami TÖKÉLETESEN ugyanazt a hangot produkálta, olyat most nem tudtam felvenni. Az a darabok végének íves marása volt, ahol folyamatosan változik a hangmagasság és sokkal jobb az üregrezonancia miatt a "trombita-hatás". Ha lesz még lehetőségem, felveszem azt is.

Szerintem a videók egy része tényleg ilyen üzem közelében készült, csak ez a felvételből nem derül ki, a többi videó meg utólag gyártott hoax, ezekből kiindulva.

A telós felvétel nem tudta visszaadni a valódi hangerőt, tippem szerint 100 dB felett, hát, kérem, ez kicsit is jó akusztikai körülmények közt 500 méterről úgy hangzik, hogy gatyiba rottyant az, aki nem tudja, mi ez. :)

2015. máj. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Mi az a "TÖKÉLETESEN" ugyanaz a hang? :D na mindegy...
2015. máj. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Ha én az otthoni hi-fi rendszerben fölteszem ugyanazt a cd-t és másodjára az egyik hangsugárzót 5 cm-rel arrébb húzom, már nem tökéletsen ugyanaz a hang. Bár füllel hihetőléeg nem megkülönböztethető.

Ha egy másik rendszeren játszom le, akkor pláne nem ugyanaz, vagy akkor sem, ha ugyanazt a rendszert egy másik szobában állítom föl. Na most ettől kezdve a "TÖKÉLETESEN" uyganaz a hang kifejezést magam részéről nem tartom teljesen korrektnek.


Vagy pl. Muszorgszkíj: Egy kiáűllítás képei c művét lájászták a Nemzeti filharmonikusok, majd a Bécsiek. Én meghallgatom mind a kettő előadást. Nyilván ugyanaz a zenemű, de nem egyáltalán nem "tökéletesen ugyanaz" a hang...


Lehet kötözködés, de én így látom!

2015. máj. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Wadmalac ***** válasza:

Tiszta sor, hogy a hangélmény szubjektív. De ha már zenét hoztál fel, annyit meg lehet állapítani elég nagy objektív biztonsággal, hogy ugyanazt a dallamot ugyanolyan hangszeren játsszák. Na ennyire ugyanaz. :D

Sokkal ugyanazabb, minthogy máshonnan származhatna. :)

2015. máj. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!