Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha a fekete lyuk eseményhorizo...

Ha a fekete lyuk eseményhorizonton a figyelő szemszögéből a dolgok ideje megáll, akkor miért nincs tele törmelékkel az eseményhorizont?

Figyelt kérdés
Ugye az eseményhorizonthoz közeledve az idő lassul, aztán az eseményhorizonton teljesen megáll az idő a figyelő szemszögéből. Ezzel az elmélettel amit valaha elnyelt a fekete lyuk, annak mindnek ott kéne lenni az eseményhorizonton elterülve. Miért nincs így?

#fekete lyuk #idődilatáció #Cserebogarak párzási szokása légüres térben
2015. máj. 22. 15:41
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, a probléma attól keletkezik, hogy te az eseményhorizontot úgy képzeled, mintha a földön húztál volna egy vonalat.
2015. máj. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
78%

Nagyon könnyen lehet, hogy pontosan az eseményhorizonton van egy elképesztően sűrű anyagtömeg, ahol az időben "befagyva" zuhannak a közepe felé.


Csak éppen te erről nem tudsz információt szerezni, mert a fény sem jut ki az eseményhorizonttól :)

2015. máj. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 A kérdező kommentje:
Az eseményhorizontot úgy képzelem el mint egy 3d-s labda felszínét. Azon a bizonyos határon a fényt legyőzi a gravitáció ereje. Szerintem ez egy elég éles határ. Maguk a testek már az eseményhorizonthoz közeledve is lassulnak, és minél közelebb vannak annál inkább lassulnak számunkra. Én így tudom. Tehát elképesztően közel de még nem túl a határon már hihetetlenül durván lassul a test ha minden igaz. Ha ez igaz akkor pedig elképzelhető hogy a majdhogynem valaha belehullt anyagot a felszínén kéne látnunk. Lehet sántít az elméletem de én erre következtetek. :I
2015. máj. 22. 16:56
 4/47 anonim ***** válasza:
79%

Sajnos félrevitt az analógia, amit hallhattál.


Gondolom valahol úgy magyarázták, hogy egy test közeledik a feketelyukhoz, egyre lassabb lesz, majd megáll, és végtelenségig ott marad.


Sajnos ez nem így van. Vagyis így, de mégse :D


Ahogy közeledik a test a feketelyukhoz, a róla visszaverődő fény hullámhossza is egyre inkább elnyúlik, jóval nagyobb hullámok sugárzódnak feléd, mint a fény látható tartománya. Ezért szabadszemmel Sosem fogod érzékelni ezt, de ami valószínűbb, hogy olyan eszköz sincs még amivel tudnánk.


Sir Butcher!


A megfigyelt test ügye gond nélkül átmegy a horizonton, de a megfigyelő szempontjából az utolsó pillanatról még kapunk információt, mert a szökési sebesség ott már kisebb mint c.


Nekem felvetődött a kérdés régebben, hogy hogyan kaphatunk folyamatos információt? Beszéljünk ismét úgy mintha látható fényt verne vissza a test.

A kérdés abból fakad, hogyha (Tegyük fel) a horizonton átesni 10percbe telik, akkor hogy láthatjuk odafagyni időben a testet? Mert elméletben, ha én ott ülök végtelen ideig, addig szerencsétlen mozdulatlanul hever ott a horizonton. Mi történhet a fénnyel? Ha 10percig tart az esemény, akkor hogy lehet, hogy végtelen ideig látom? Mert a fény róla csak 10percig verődött vissza, (míg a szemembe jut legyen még egy perc) akkor ennek le kellene zajlania 11perc alatt, vagy a fénynek lelassulnia. De tudjuk, hogy a fény mindig c sebességgel terjed...hogy is van ez? Ezért gondolom azt, hogy ebben az esetben a kép nem folyamatos. Talán a megoldás az az, hogy a fénynek mondig egyre mélyebb "kútból"kell kimásznia. Így a c sebesség sem sérül, és a dilatáció is fent állhat végtelen ideig. Csak ekkor nem folyamatos képet kapunk, hanem el-el tűnik a test.

2015. máj. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
100%

Fussunk neki még egyszer. Az eseményhorizont egy elméleti határ, az a pont, ahol a fény pályája annyira elgörbül, hogy zárt görbévé válik (ezt jelenti a "nem jut ki"). Valójában az anyag (a fény is) a horizonton nem áll meg, hanem a gravitáció irányába gyorsulva zuhan tovább.

Itt arról van szó, hogy egy objektum mozog egy adott pályán. Ha a fekete lyuk hatása alá kerül, a pályája "begörbül" afelé, míg végül spirál pályán bele nem zuhan. Ha a fényről van szó, az is így viselkedik. Az a határtér, ahová, ha a foton bekerül, szintén spirál pályán a lyukban landol, az eseményhorizont. Az egész időlassulás, meg sebesség változás kizárólag a mi szemszögünkből, a mi óránk szerint igaz. Az objektum (adott esetben foton) szempontjából ez mindössze pályamódosulás. Olyan pályára, amely a lyuk belsejében véget ér. A fény a saját óráján fénysebességgel halad át a horizonton, csak mi többé nem látjuk.

2015. máj. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:

Tudod, meg kell különböztetni azt, hogy mit látunk - és, hogy mi történik.

A valóságban a test átzuhan a horizonton (észre se veszi, ez nem a Checkpoint Charlie) - viszont a fény, ami róla elszabadul, egyre lassabban tud csak kimászni a lyukból.

A FÉNY LASSUL LE, nem a tárgy.

2015. máj. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
29%

Bocs a helyesírási hibákért, nem jo a billentyűzet:D



-Fussunk neki még egyszer-


Fussunk...


-Az eseményhorizont egy elméleti határ...-


Egy valos határ.


- az a pont...-


1 Dimenziban. 2D ben kor, 3D ben gomb.


Na jo..nem másolom ki szavanként. egyezzunk meg abban, hogy az esemény az a határ, ahol a feketelyuk szokesi sebessége megegyezi a fény sebességével.


-míg végül spirál pályán bele nem zuhan... ha a foton bekerül, szintén spirál pályán a lyukban landol, az eseményhorizont-


Nem. Ha valami bekerul oda, nem kezd keringeni valami korul. Ha bekerul oda valami maximum gorbult pályán, de végsősoron egyenes vonalon hullik a SZINGULARITÁSBA.

Egyáltalán nincs értelme ennek:


-szintén spirál pályán a lyukban landol, az eseményhorizont-


itt vajon mit szerettél volna?


-Az egész időlassulás, meg sebesség változás kizárólag a mi szemszögünkből, a mi óránk szerint igaz.-


ez sem igaz. Egyébkén a fizikában ezt úgy nevezik,hogy idődilatácio. Az torténik, hogy az én szemszogomből az Ő ideje lassul le. De nem lassul le, mert neki egy perc az egy perc alatt telik el, ahogy nekem is 1 perc az 1 perc. csak az ő 1 perce nekem 1 honapnak tűnik. A mozgása pont ezért lassul le. Amit egy perc alatt megtesz, azt egy hnapig látom, hogy csinálja.


-Az objektum (adott esetben foton) szempontjából ez mindössze pályamódosulás-


a Fotonnak se idő, se tér nem létezik, ahova elindul, azonnal ott van. lényegtelen a távolság, vagy az eltelt idő < ez is idődilatácio >. Ha tudatos gondolkodo valami lenne a foton, akkor sem venne észre semmit.


-Olyan pályára, amely a lyuk belsejében véget ér-


Az első helyes mondat.


- A fény a saját óráján fénysebességgel halad át a horizonton, csak mi többé nem látjuk.-


...


mielőtt nagyképűen azt mondod, hogy: fussunk neki mégegyszer... < amivel kb azt mondod, hogy félre hlyék, megjtt az ész, majd én megmondom, hogy van ti meg kussoljatok.. > vedd elő a fizika knyveidet, és olvasd át újra. Az ismeretterjesztő filmek általános iskolában még elmennek, esetleg a gimiben is 10. osztályig, de ehhez ez kevés. Kicsit tobb tiszteletet a másiknak..

2015. máj. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:

-A FÉNY LASSUL LE, nem a tárgy.-


nem lassul le a fény. a kulső megfigyelő szempontjábol a tárgy lassul le.

2015. máj. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 Armand B. ***** válasza:

Esélytelen hogy bármit is láss a fekete lyukból mert a fényt is elnyeli így ha ott is vannak az ép bele zuhanó tárgyak képei nincs fény ami vissza verődne róluk.De a tárgyak nem is zuhannak bele a fekete lyukba hanem csak a határát érik el és ledarálódnak majd kijönnek máshol mondjuk a tetején ezt azzal is bizonyítani is lehet hogy

a ledarált anyagból új meteoritok és törmelék felhők keletkeznek a fekete lyuk közelében.

kép: [link]

2015. máj. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:

" a kulső megfigyelő szempontjábol a tárgy lassul le."

Ez egy látszólagos lassulás - és azért van, mert a TÁRGYRÓL KIINDULÓ FÉNY egyre nehezebben szabadul a vonzásból!

A tárgy maga nem lassul le A KÜLSŐ MEGFIGYELŐ SZEMPONTJÁBÓL SEM.

2015. máj. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!