Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mért beszélnek a tévében...

Mért beszélnek a tévében hülyeségeket az uránnal és a szén-dioxiddal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Tegnap este néztem a Spektrum tv-t, tehát még csak nem is egy kereskedelmi csatornán hangzott el a következő:


"Az uránból egy kanálnyi egy tonnát nyom."


Na most egy kanálnyi, az néhány cm3 térfogat lehet.

Az urán sűrűsége: 19,1g/cm3. Tehát kb. 10 dekát nyom az egy kanálnyi urán, nem egy tonnát! Ekkora hülyeséget is rég hallottam! :S


A másik:

Búvárharangokról volt szó, hogy ott az ember kb fél órát bír ki, mert ennyire elég a levegő. És nem is csak az a baj, hogy az oxigén elfogy, hanem hogy feldúsul a szén-dioxid.

Egy perccel később elhangzott a következő mondat:

"15 perc elteltével már jelentkeznek a szén-monoxid(!) mérgezés tünetei."

Az ember mióta termel a légzésével szén-monoxidot? Ez is hülyeség!


2010. febr. 25. 17:44
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

okosabbnak érzik magukat, ha mindenfélét összehordanak

pedig oltári nagy baromságokat mondanak, olykor iszonyúan durva hibát, amit sztem nem nehéz kiszúrni...pl "a sósav a klórral keveredve klórgázt hozott létre"


De hozzá nem értőknek is kell lennie, hisz akkor kit tudna átverni a Calgon a reklámjával...

2010. febr. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Mert tele vannak a tévék félművelt vagy műveletlen buta emberekkel.
2010. febr. 26. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

"Mert tele vannak a tévék félművelt vagy műveletlen buta emberekkel."


Igen. És az ilyennek tulajdonsága, hogy marha okosnak hiszi magát. Fordítja a szöveget:

"Széndioxid mérgezés... Ejj ki hallott már széndioxid mérgezésről, az csak üveghézat csinál, meg hát a buborékban is az van, biztos nem lehet mérgező. EZEK A HÜLYE AMCSIK biztos rosszul mondták fel az anyagot, majd én kijavítom SZÉNMONOXIDRA."

Tutira ez zajlik a kis agyacskájában, és még büszke is. A másik a szódium.

Fordítja a részt:

"Sodium... sodium... fingom sincs mi az, de a lithium az lítium, (azt ismerem mer' az van a lítiumos akksiban), a valium az meg válium (az is valami vegyszer neve, bár fingom sincs), egyszerű ez a kémia, a sodium is biztos szódium lesz magyarul."

2010. febr. 26. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
:)
2010. febr. 26. 08:53
 15/18 anonim ***** válasza:

"Az uránból egy kanálnyi egy tonnát nyom."

Ezt így, komolyan kimondták?? OMG

2010. febr. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Igen, szó szerint! Ekkor döntöttem úgy, hogy írok ide egy ilyen kérdést. :)

Én nem nagyon ismerek (földi körülmények között) ilyen anyagot, aminek ekkora sűrűsége lenne.

2010. febr. 28. 10:26
 17/18 anonim ***** válasza:
Most így belegondolva, talán arra gondoltak, hogy egy kanál dúsított uránhoz egy tonna nyersurán kell. Mindenesetre elég szerencsétlenül fogalmazták meg.
2010. febr. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy erre gondoltak volna. Nem atomreaktorokról szólt a műsor.

Valami vizi alkalmatosságot barkácsoltak össze, aminek az aljára kellett valami nehezék, hogy elég stabil legyen. Aztán egy vastag gumitömb szerűséget raktak rá. Azt mondták, hogy ez elég súlyos lesz, nem kell hogy még nehezebb legyen.

Ekkor mondták ezt az urános mondatot. Tehát se előtte se utána nem foglalkoztak a szövegben uránnal, csak a tömegekről volt szó.

2010. febr. 28. 15:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!