Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehetséges, hogy látom néha...

Lehetséges, hogy látom néha ahogy a szememben az idegpályákon végighalad az elektromos impulzus?

Figyelt kérdés
ritkán előfordul, hogy rengeteg kis rövid fénycsíkot látok, amik kissé hullámos vonalban haladnak különböző irányokba. főleg a perifériás látásomba szembetűnő.

2015. máj. 25. 22:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

az inger hoza létre az ingerület, és nem fordítva.

tehát amit tapasztalsz az "csupán" érzéki csalódás.

2015. máj. 25. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
*hozza
2015. máj. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
41%

Gondolom inkább erről van szó:

[link]

2015. máj. 26. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Ozmium42 ***** válasza:
Az inkább az erőlködéstől van, vagy mert felmegy a vérnyomásod, ilyesmi, nekem is előfordult már hasonló. Az idegpályákon végighaladó impulzus nem jár fényjelenséggel, ezért semmi esetre sem láthatod, ráadásul mivel látnád? Gyakorlatilag az ilyen látványt hamis bemeneti jelek okozzák, gyakorlatilag mechanikai terhelés is ingerületbe hozhatja a retina receptorait, amely így hamis információt küld a látóközpontba.
2015. máj. 26. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Wadmalac ***** válasza:
Az ISS-en láthatnál ilyet dögivel. A kozmikus sugárzás becsapódásait meglátja a szem. De idelenn sokkal valószínűbb a fent leírt spontán idegkisülések látóidegi jele.
2015. máj. 26. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy idegi jelek azok. Én valahol azt olvastam, hogy a hajszálerekben "közlekedő" fehérvérsejtek okozta torzulást látjuk futkozó fénypöttyökként. Ha találok linket, megosztom, nem biztos, hogy igaz.
2015. máj. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Tislerics Máté ***** válasza:

Én akkor látok ilyen repkedő kis fénycsíkokat ha hirtelen, vagy nagyon erőltetetten lehajtom vagy oldalra fordítom a fejem.

Sajnos nem tudom előidézni ezt a jelenséget, csak megtörténik néha.


Bizonyára a szemünkben vagy az idegpályákon valami kicsit "elromlik" és hibás jeleket küld tovább az agynak. Amit később agyunk felismer és ki is javít, pár másodpercen belül.


Ami igazán érdekessé teszi a jelenséget az a folyamatos cikázás és változatos mozgása a fénycsíkoknak. Eddig nem találtam semmi rendszerességet a mozgásukban, valamelyik imbolyog, valamelyik egyenes halad...

2015. máj. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem, nem láthatod az elektromos impulzust, még ha láthatnád is az olyan parányi hogy azt nem érzékelhetjük, és nem is igazán látható. Viszont ha felnézel a nyári kék égre megláthatod a fehérvérsejtjeid. Ha sok kis halvány fehér foltot látsz a tiszta kék égen, az lesz az. :D
2015. máj. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

nem a lebegő foltokra gondolok. a #7-es válaszoló érti mire gondolok.


ilyenkor rövid fénycsíkok áramlanak a látómezőmben. megjelennek, különböző irányokba cikáznak, aztán eltűnnek.


látványra olyasmi, mint a hullócsillag, csak nem egyenes vonalban halad, és jóval lassabban. :)

2015. máj. 27. 09:15
 10/14 A kérdező kommentje:
utoljára nekem is akkor volt ilyen, amikor hirtelen fölkeltem az ágyból, kimentem a konyhába, és lefelé néztem
2015. máj. 27. 09:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!