Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehetséges, hogy látom néha...

Lehetséges, hogy látom néha ahogy a szememben az idegpályákon végighalad az elektromos impulzus?

Figyelt kérdés
ritkán előfordul, hogy rengeteg kis rövid fénycsíkot látok, amik kissé hullámos vonalban haladnak különböző irányokba. főleg a perifériás látásomba szembetűnő.

2015. máj. 25. 22:49
1 2
 11/14 Tislerics Máté ***** válasza:

NA SIKERÜLT ELŐIDÉZNEM!!!


Éppen a laptopom előtt ültem. Először amennyire csak tudtam jobbra fordítottam a fejem és lefelé néztem a padlóra, 4-6 másodpercig. Ezt követően ugyan ezt csináltam csak balra, talán egy kicsit tovább 6-7 másodpercig. felnéztem és beadta!


Valószínű hogy összefüggésben van a vérnyomással, a nyakban áramló vér nyomása megváltozhat ha nagyon elforgatjuk a fejünket.


Amit még megfigyeltem a jelenséggel kapcsolatban; a fénycsíkok sebessége állandó volt. leginkább egyenesen haladtak, de nagyon sokszor viszonylag hirtelen irányt változtattak.


ha újra próbáltam előidézni, nem sikerült... biztos várni kell mire beadja megint.


Remélem nem okoz agykárosodást vagy bármi rosszat, ha ezzel szórakozunk! :) (szerintem ártalmatlan...)

2015. máj. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Wadmalac ***** válasza:
Én azért ebben az esetben javasolnék egy szemnyomás méretést, mert ez lehet egy zöldhályog-veszély tünete.
2015. máj. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Az elektromos impulzusokat nem láthatod. Egyszerűen nem. Az meg hogy "lassabb mint egy hullócsillag" teljesen lehetetlen. Az agyad egy nagyon gyorsan dolgozó biogép. Nincs időd megfigyelni az impulzusokat mert az veszett gyors. Az impulzusok a sejtjeid közt rezgések által közlekednek. Semmiféleképp sem lehetséges.
2015. máj. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
értem én, és elfogadom, hogy a fent leírt kérdésem butaság volt, de még mindig nem tudom, mi lehet a magyarázat erre a jelenségre. :)
2015. máj. 28. 08:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!