Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha születik egy gyerek, akkor...

Ha születik egy gyerek, akkor annak tömegével lesz nehezebb a föld, lehet ezt így mondani?

Figyelt kérdés

Persze 9 hónap alatt azt értem, de valahogy mégis elgondolkodtat ez az egész


először azt mondaná az ember, hogy persze hogy nem, milyen hülyeség..


Ha mondjuk annyi ember lenne a földön, hogy az ózonrétegig lehetne ömleszteni bennünket, egymás hegyén hátán lennénk, akkor nagyobb lenne a föld tömege mint most nemde?



2015. máj. 31. 23:47
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nana!

Amikor nálunk tavasz van, akkor a déli félteke mérsékelt övében ősz.

Bizonyám!

2015. jún. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
A föld e tekintetben zárt rendszer. Vagyis tömeg se ki, se be. Minden marad a régiben.
2015. jún. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

A Föld e tekintetben nyitott rendszer, a meteoritok, meg kozmikus por (amit a gratvitációs tere magához vonz) növeli a tömegét, a folyamatosan szökő hidrogén és hélium pedig csökkenti.


Mivel egy megszületett gyerek földi atomokból épül fel, emiatt a bolygó tömege nem változik...

2015. jún. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

[11]

Van igazságod, de vedd figyelembe:

- az északi féltekén több a szárazföld;

- a déli félteke szárazföldjeinek nagy része sivatag;

- az északi félteke fáinak többsége lombhullató, míg a délié nem.

A Föld forgásának tavaszi lassulása viszont mérhető!

2015. jún. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

11-es vagyok

Előző válaszom kissé provokatív volt, mert pontosan az általad felsorolt érveket akartam látni tőled ellenvetésemre. Mert hogy a Föld forgási sebességének évszakos változásáról tőled hallottam először, de ezek a szempontok nekem is eszembe jutottak.

Köszi szépen, hogy megint tanultam valamit!

2015. jún. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!