Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kémia kísérlet?

Kémia kísérlet?

Figyelt kérdés

A 21. emelt kísérletről van szó, de csak egy kisebb kérdésem lenne.

Cink- és ólomlemezt különböztetünk meg azáltal, hogy vas(II)-szulfát oldatba tesszük. Van táramérlegünk is.

Ugye a cinklemez esetében fog változni a tömeg, mert a vas kiválik, a cink pedig az oldatba "megy" ion formájában.

Na most a lényeg: mivel a cink moláris tömege nagyobb, ezért összességében lemez tömege csökkenni fog?


Előre is köszönöm a választ! :)



2015. jún. 1. 16:30
 1/2 anonim ***** válasza:
Mivel mindkét elem 2-2 elektront fog leadni/fölvenni, így 1:1 molarányban fog mindkettő reagálni ergo ugyanannyi mol anyag fog átalakulni, tehát a moláris tömegek alapján igen, a lemez tömege csökkenni fog.
2015. jún. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Jajj igen, tudom a molarányt is, csak elfelejtettem írni. Kicsit bizonytalan voltam. :) Köszönöm.
2015. jún. 1. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!