Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért írnak egyesek ezen az...

Miért írnak egyesek ezen az oldalon olyan hozzászólásokat, hogy nincs evolúció?

Figyelt kérdés

Egy kérdésnél láttam egy ilyen választ, na gondoltam valaki nagyon vicces kedvében van, de aztán láttam több ilyen hozzászólást, sőt kérdést is...

Ezek komolyan gondolják ezt, vagy ez valami gyk-s trollkodás?

Valamelyikük még meg is indokolta, hogy evolúció azért nincs, mert ki látott olyat, hogy egy faj átalakul egy másikká!

Most komolyan mi ez? :D

Tudom, hogy sok hülye ember van, de mondjátok hogy ez nem komoly..



2015. jún. 3. 14:23
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
85%
Pedig tudhatnád, hogy a hülyeség határtalan. És akkor még nem is beszéltünk a (téves) hitről.
2015. jún. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
73%

Ez egy világ szintű jelenség. A keresztények és muszlimok körében is elterjedt, hogy aki hisz az evolúcióban, az rossz keresztény/muszlim, és ezért nagyon sokan vallásos alapon elutasítják. Helyette abban hisznek, hogy isten úgy teremtett mindent ahogy most van, és az egész ősrobbanás, kozmikus rendszerek létrejötte, majd élet kialakulása és fejlődése evolúcióval csak a sátán kitalációja hogy megtévessze az igaz hívőt.

Az USA indította el ezt az egészet, de sajnos Európára is átterjedt.

2015. jún. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
31%
Olyat is írnak, hogy nem létezik Isten. Gondolom megnézték az Univerzumot, hogy van-e és nem találtak, ezért mondják, hogy nincs.
2015. jún. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
67%
Nem nézték meg, a dolog nem ennyire primitív. De más módon juthatnak erre a következtetésre, és nem tudják/akarják vizsgálni, hogy a következtetés minden eleme helytálló-e.
2015. jún. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
67%
#3 még szép, hogy nem létezik Isten. Vagy szerinted az Androméda galaxisban tölti jól megérdemelt pihenését ? Azt ne mondd, hogy te már láttad.
2015. jún. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
82%

#3

Isten létére nincsenek bizonyítékok, így feltenni a nem létét logikus. Ugyanúgy, ahogy felteszed végtelen sok egyéb dolog nem létét is, mivel nincs rájuk bizonyíték. Ellenben az evolúcióra van bizonyíték, nem is kevés, így feltenni hogy nem igaz nem logikus.

2015. jún. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
86%

Ha csak a főkérdést vesszük, nem a magyarázat részt, akkor részben így van. De egyáltalán nem vallási okból.

Az evolúciót a természetes szelekció szemszögéből tekintve a mai orvostudomány bizony nem szolgálja az életrevalóbbak fennmaradását.

Az evolúció szemszögéből:

"A túlélési és(/vagy) szaporodási esélyt növelő mutánsok gyakorisága viszont tendenciózusan növekszik nemzedékről-nemzedékre."

A mindenféle gyógyszerek, és egyéb beavatkozások hatására életben maradnak (és szaporodnak) azok az egyedek is, akik egyébként nem lennének életképesek. (Ami persze nem gond, én is szívesen élek, pedig nem éppen életképesen jöttem a világra.)


Ebből kifolyólag az evolúció ma a "civilizált" világban nem feltétlen jelenti a természetes kiválasztódás alapján történő genetikai fejlődést.

2015. jún. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
12%

Én elhinném hogy van, ha már végre valaki elfogadható magyarázatot adna arra, hogy:

"az élet fokozatosan egy sejtből fejlődött ki, amely pedig az élettelen anyagból képződött..."

És az mégis akkor hogy?? Kérdező??

2015. jún. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
65%
Vallási fanatizmust sejtek mögötte, vagy ami még rosszabb, ha néhány szekta kiadja utasításban a tagjainak, hogy ilyen fórumokon is adjanak hangot ezen nézeteknek! Elképzelhetőnek tartom!
2015. jún. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
50%

@8. Elvárod, hogy erre két-három mondatban korrekt választ kapj itt?

Ennél sokkal kevesebbről biológia doktori értekezéseket lehet írni! Joggal.


Ezek nem olyan laza kérdések.

Biztosan annak van igaza, aki a legrövidebb, legegyszerűbb választ adja? Pl. Isten, hit...

2015. jún. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!