Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Amikor ledobták az atombombáka...

Rubicon87 kérdése:

Amikor ledobták az atombombákat, az EMP miért nem ütötte ki a repülőgép rendszereit?

Figyelt kérdés
2015. jún. 3. 23:43
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
48%
Mert analóg műszerekkel volt felszerelve, az EMP meg csak a mikroeletronikus holmikra nézve veszélyes.
2015. jún. 3. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
75%
Nincs EMP atombombánál, elektromágneses sugárzás van gamma-fotonok formájában, de az is néhány 10 méternél nagyobb távot nem tud megtenni levegőben.
2015. jún. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat
2015. jún. 3. 23:59
 4/27 A kérdező kommentje:
valaki egyébként hallott már a Gandhi tanulmányról?
2015. jún. 3. 23:59
 5/27 anonim ***** válasza:
Még nem az micsoda?
2015. jún. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Na ez az. Előre leszögezem én nem hiszek benne. Egy másik fórumon futottam bele egy gyerekbe aki azt mondja, hogy az atombomba min olyan nem létezik mert nem létezhet erről szól a Gandhi tanulmány.


[link]


[link]


Nekem lövésem sem volt róla hogy ilyen összeesküvés is van...


Próbálom meggyőzni hogy nem igaz amit mond. Na nem a fizikai tudásommal, mert az jóformán nulla, hanem feltettem neki pár ezzel kapcsolódó kérdést. Remélem érdekel valakit és elolvassa ezt a "tanulmányt"

2015. jún. 4. 00:05
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

2-es, Bármilyen nukleáris fegyver robbantásánál jelen van az EMI. Ez általában a teljes spektrumot lefogja. Ebbe beletartozik az atomvillanás és a hősugárzás is. Egy nukleáris fegyvernek három hatása van:

- Lökéshullám

- EMI

- Radioaktív kihullás

Hogy melyikre mennyi energia megy el, az a hatóerőnek a függvénye, vannak olyan hatóerejű bombák, ahol a három egyforma arányban van jelen. Légköri detonáció során a magasság változtatásával tudják belőni, hogy miből mennyi menjen durván. A hatóerő gyökével nő az EMI és köbgyökével a lökéshullám. Ergo minél nagyobbat szól a bomba, annál inkább lesz jellemző az EMI, épp ez az oka annak, hogy a 10 Mt feletti bombákat gyújtóbombának szokták hívni. Légköri detonációnál több négyzetkilométeren súlyos szemsérüléseket és égési sérüléseket okozz. Ezzel szokták a katonákat irtani, pontosabban irtanák, hálaistennek még nem tartunk ott és reméljük nem is fogunk soha.

2015. jún. 4. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
Na jó én ezen nem rágom végig magam mondd már el miket közöl tényként vagy miért gondolja hogy nicns atombomba és megcáfolom.
2015. jún. 4. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Ahogy írtam elektromágneses sugárzás van, de semmi olyan amit EMP-ként szoktak nevezni az emberek, nem romlanak el az elektromos berendezések meg hasonló. És legfőképp ez nem valami lökéshullám szerű ami áthatol mindene.
2015. jún. 4. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Sok konkrétumot nem mondott


De kb ezeket eresztette eddig


"Einstein zagyvaságokat beszélt.


Hova ***** tünt el a sugárzás? Miért nem haltak meg az emberek ott rákban? Én utánna néztem a statisztikáknak, angolul, mindenki hozzáfér csak fel kell hivni. Egyetlen egy hid nem dölt össze az állittólagos epicentrum alatt. Minden köház állva maradt. A lángok még másnap is égtek, pedig ott mindennek el kellet volna tünnie, de lám csodák vannak! 1953-ig volt ott az amcsiknak egy propaganda osztályuk, csak a két városra. Ök mondták és mutattak meg mindent, más nem mehetett oda be. A legendák akkor keletkeztek. A városokban a házak 95%-a a földrengések végett fábólvolt épitve, ezek napalm alatt mind leégtek, de a köházak fennmaradtak. A fennmaradt köházakat ujra pucolták és tetöt tettek rá, és a mai napig használják öket! Hova a ****** tünt el a sugárzás? Hallottál már EMP-röl, mikor a bomba robbanik? Annak le kellette volna a repülöt zuhantatnia, de csoda! Hogyan tudták felvenni celuloidra, ha az a sugárzásban annak el kellett volna égnie? Az EMP a kamerát is tönkretenné, de semmi nem történt. Olvasd el, hogy miképp nem tudták alapjában véve kivitelezni, hogy a bomba 600 méternél robbanjon. Ha az nem volt akkoriban lehetséges, akkor vagy a földbe csapodott volna a bomba, vagy a repülö nem tudott volna elmenekülni."

2015. jún. 4. 00:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!