Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Amikor ledobták az atombombáka...

Rubicon87 kérdése:

Amikor ledobták az atombombákat, az EMP miért nem ütötte ki a repülőgép rendszereit?

Figyelt kérdés
2015. jún. 3. 23:43
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
de ha gondoljátok megadom a linket és elmondhatjátok neki ti :)
2015. jún. 4. 00:48
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem tudom, függ attól, hogy milyen elemek lettek felaktiválva. Egyébként ez nem zárja ki azt, hogy ott lakjanak. Ha csak kicsit van megemelkedve a sugárdózis, akkor az még elviselhető. Minket is ér minden nap radioaktív sugárzás, a szervezetünkbe is vannak beépült radioaktív elemek. Meg amúgy annak már 70 éve, azóta jóval lecsökkent a sugárzás szerintem.
2015. jún. 4. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
Izotóponként változó, vannak azért elég komoly felezési idők is, de főleg a jód ami veszélyes az napok alatt lebomlik. A cézium és a stronciumnak pedig 30 és 28,9 év a stroncium főleg azért veszélyes, mert beépül a csontba. De mondjuk a plutónium meg az urán felezési ideje tízezer meg milliós nagyságrend, sóval azt nem várnám ki, de urán amúgyis van mindenben, főleg az építőanyagokban. Sugárvédelemben úgy szokás, hogy 10 felezési időt várunk és úgy számoljuk hogy lebomlott, persze ez azért helyzettől függ.
2015. jún. 4. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Megadhatod, de én most elmegyek tanulni, azt csinálni, amit eleve 1 órával ezelőtt is akartam. :D
2015. jún. 4. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Ja nekem is magfizikát kéne tanulni, de már belefáradtam, és végülis az egyik tételbe van hasadás szóval mondjuk, hogy gyakorlok :D
2015. jún. 4. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
Elküldöm privátban. Köszönöm a segítséget! Elég sokat kellett volna utána olvasnom hogy valami érthetőt összehozzak. Persze valószínűleg nem ment volna mivel én finoman szólva is laikus vagyok a témához. :)
2015. jún. 4. 00:56
 27/27 anonim ***** válasza:

Az #1 Válaszadó jó helyen kereste a megoldást. Nézzük részletesebben:

Az első működőképes tranzisztort 1947 végén készítették a Bell laboratóriumban.

Bő két évvel a hirosimai atomtámadás után. Akkoriban az elektromos berendezések elektroncsöves, mágneskapcsolós megoldásúak voltak, melyek kevésbé érzékenyek az EMI-re (EMP-re).

Az akkoriban használt repülőgép fedélzeti-műszerek egy része nem elektromos elven működött. Pl. a magasságmérő, variométer (süllyedésmérő) pneumatikus volt.

Az amerikaiak ismerték az EMI jelenségét, hiszen hajtottak végre kísérleti atomrobbantást a fegyver bevetése előtt. Tehát a hordozógépet fölkészíthették a hatás elviselésére. ( Árnyékolás, rövid rádiócsönd stb.)

---

A linkelt "Gandhi tanulmány"-t a #13 Válaszadó szabatosan megcáfolta - szebben én sem tudnám. De jót röhögtem rajta.

Rubicon87 tudod mi a konteok konteoja?

A hülyébbnél hülyébb elméleteket azért dobják be, hogy ködösítsenek, eltereljék a figyelmet a valódi disznóságokról.

2015. jún. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!