Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tudományosan hogyan definiálha...

Tudományosan hogyan definiálható az idő?

Figyelt kérdés

2015. jún. 10. 22:07
1 2 3
 1/24 Ozmium42 ***** válasza:
Pont ezen gondolkozok mostanában. Szerintem konkrétan sehogy. Az idő az, amit az időmérő mér. Egy szám és egy mértékegység, ami arányos mindenféle fizikai jelenséggel.
2015. jún. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
az idő az események látszólag folyamatos sorrendjének érzékelésére utal
2015. jún. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem különösebben "definiálható". Éppen azáltal nyer értelmet, hogy tudjuk, hogy hogyan kell mérni. A hőtan és statisztikus fizika tételei pedig megmutatják az "irányát".
2015. jún. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 SwapP ***** válasza:
100%

én annak híve vagyok, hogy az idő legjobban a távolság és sebesség függvényében értelmezhető. Mivel ez alapján mérünk időt. Az óra a csuklón is egy adott sebességgel jár körbe, és a megtett útjából következtetünk az eltelt időre is. Vagy ahogy a Föld a napkörül kering...Pontosabban az idő mozgás. ( ez így kicsit furcsán hangzik, de az előző gondolatmenet kiegészítése, ugyanis a legpontosabb óra az atom rezgésszámát méri).Tehát bármilyen mozgás ( aminek ismerjük a pályáját, távolságot tesz meg, vagy ciklikus) az szolgálhat időmérésre.


az idő mint fogalom úgy írható le, mint változás. Ennek a gondolatnak a továbbvitele inkább filozófia, és talán megfogalmazhatatlan is.

2015. jún. 11. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
62%
Fizikailag az időt a megfigyelt rendszer entrópiájának növekedéseként értelmezhetjük. Nevezetesen, a rendszer állapotának két egymást követő megfigyelése két eseményt szolgáltat, melyek a múltból a jelenen keresztül a jövőbe való haladást írják le.
2015. jún. 11. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 Tom Benko ***** válasza:
100%
Leginkább sehogy, alapfogalom. Ha mégis muszáj, akkor a mérésével definiáljuk.
2015. jún. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
@5. Ez inkább csak az idő IRÁNYÁT szabja meg, nem pedig magát a jelentését, ahogy írtam is korábban.
2015. jún. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól emlékszem, akkor Marx György az első elméleti mechanika órán valahogy úgy definiálta az időt, hogy Newton első törvénye értelmében inerciarendszerekben a magára hagyott test vagy nyugalomban van, vagy egyenesvonalú egyenletes mozgást végez, tehát egyenlő útszakaszokat egyenlő idők alatt fut be. Ez módot ad az időmérték definiálására. Tehát az idő mérését valóban a távolságmérésre alapozza (adott, de ismeretlen sebesség mellett).


Ennél többet a fizika jelenleg nem tud mondani, legfeljebb az einsteini relativitáselmélet finomított rajta olyanképpen, hogy újradefiniálta az inerciarendszerek fogalmát azok tetszőleges fizikai jelenséggel szemben mutatott ekvivalenciájával. Ez pedig behozta a téridő fogalmát és az időnek mint mennyiségnek a relatív voltát.


A kvantumhabokat meg Planck-időt most hagyjuk. Azok nem mérhető mennyiségek és csak elméleti szinten szerepelnek a fizikában.

2015. jún. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Tom Benko fogalmazta meg tökélesen a dolgot, ez így van. Utolsó, amit írtál és egykor Marx mondott az az inerciaidő definíciója. Ezen kívül van még egy rakat féle idő definiálva. Aki nem hiszi, lessen bele a szférikus csillagászat időszámítás fejezetébe. Időt bármilyen periodikus változással mérhetünk, ebből következően sok féle-képpen lehet definiálni. Hogy isten igazából mi is az idő, azt senki sem érti igazán.
2015. jún. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
91%

9-es nek üzenném, hogy nem értette a kérdést. A kérdezőt nem az érdekli, hogy mi pl. a sziderikus időszámítás. Hanem mi az idő fogalma. Ahhoz pedig értelemszerűen az inerciaidő áll a legközelebb.

És ahogy én is leírtam, a mérésével definiálható.

2015. jún. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!