Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tudományosan hogyan definiálha...

Tudományosan hogyan definiálható az idő?

Figyelt kérdés

2015. jún. 10. 22:07
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

"Ahogy gravitációs sincs"

Ez érdekes, erre még nem gondoltam, megérne egy külön fejtegetést.

A mágneses térnél meg nem a forrására gondoltam, hanem a tér egy pontjára vagy tartományára, hogy ott mi történik valójában.

De lehet, hogy már nagyon eltértem az eredeti témától. :)

2015. jún. 13. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 SwapP ***** válasza:
na de pont itt jön az ok-okozati összefüggés. azért van mágnesesség mert amit leírtam. amint megáll az idő a mágneses tér is megszűnik. íkésőbb ha gondolod a gravitációs teret is kifejtem. Nem lesz hosszú, de leírom majd.
2015. jún. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
78%

Még senki nem írta meg a választ, úgyhogy:

A másodperc a cézium 133 atom alapállapotában a két hiperfinom szint közötti átmenetnek megfelelő sugárzás 9 192 631 770 periódusa.

Egy mennyiséget az alapegységével definiálunk.

2015. jún. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
46%

11-esnek:


Még mindig nem érted a kérdést. Továbbra sem az az érdekes, hogy a jég olvadásával, bocifarok legyezésének periódusával vagy egy alma földre zuhanásához szükséges időtartammal definiáljuk az idő mértékegységét, meg hogy hova tesszük a nullpontját. Hanem az, hogy fogalmi szinten milyen módon tudod úgy bevezetni, hogy más alapvető törvényekhez kapcsolódjon. Attól, mert te másképp definiálod, még nem biztos, hogy más alapokra is helyezed.


Az ókori egyiptomiak, görögök és rómaiak is tudták mérni az időt, de mivel nem ismerték a fizika törvényeit, nem tudták megalapozni, illetve a definíciójuk is pontatlan volt.


A csillagászati időszámítás mindegyike az inerciaidőre ad mérési utasítást. De attól még nem kapsz más időfogalmat.

2015. jún. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!