Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Jól gondolom, hogy teljesen...

Jól gondolom, hogy teljesen felesleges vízbontással hidrogént égető motort hajtani?

Figyelt kérdés

"Katalizátorral" kevesebb energia kell a vízbontáshoz, mint amúgy.

Szerintem ez úgy hülyeség ahogy van.


2015. jún. 14. 15:14
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

#10: Ez a hidrogénautó, amit hidrogénnel tankolnak. A "vízautó" a sztorija szerint valami szuperkvantumtechnikával bontja a vizet, amihez sokkal kevesebb energia kell, mint egy elektromos úton történő vízbontáshoz, és ezáltal valahogy legyőzzük a termodinamika 1. főtételét. Nekem erősen kamunak tűnik, annak ellenére, hogy szerintem ez a főtétel:

1. nem abszolút érvényű, csak egy adott viszonyrendszerben, valóságtartományban feltétlen érvényű, amibe mi fizikai lényekként nagyjából be vagyunk zárva, de nem teljesen

2. eleve azt mondja, hogy anyagot vagy energiát a semmiből létrehozni lehetetlen. Márpedig a tudomány egyik alapelve, hogy semmiről nem lehet kijelenteni, hogy az biztosan és teljességgel lehetetlen, mert ahhoz mindentudónak kéne lenni (a természet öszes törvényét és jelenségét tökéletesen és maradéktalanul ismerni).

2015. jún. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

3. azért is sántít, mert az energia tulajdonképpen információ, az információ pedig korlátlanul sokszorosítható.


(Tudom, hogy az ilyen okfejtések jelenleg a pszeudotudományosság körébe tartoznak.)

2015. jún. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
de leginkább csak olyan értelemben, mint ahogy a túlhűtött rendszer nem kristályosodik magától, és az alagúteffektus
2015. jún. 14. 23:09
 14/15 anonim ***** válasza:

A víz elektrolízissel való bontásának hatásfoka is csak 20-30 %, ez azért elég karcsú.

Energiáról beszélni csak így a levegőbe, anélkül, hogy megneveznénk milyen energiára gondoltunk eléggé áltudományos önmagában is.

2015. jún. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

az energia csak egy fizikai tulajdonság

pont ez a lényege

2015. jún. 15. 15:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!