Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan kell értelmezni a...

Hogyan kell értelmezni a Schrödinger-egyenletet?

Figyelt kérdés
Néztem a Wikipédián, de abból nem lett teljesen világos, hogyan lehet vele számolni.

2015. jún. 25. 14:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát nézd, én fizika szakos vagyok, 2 félév szólt külön a Schrödinger-egyenlet alkalmazásáról, szóval nem hiszem, hogy a Wikipedia alapján meg fogod érteni :) talál találsz a témában jó könyveket, de a megfelelő háttértudás nélkül azok is csak inkább mesélő jellegűek lesznek. Ha tényleg érdekel a téma, akkor neked is afelé kell orientálódnod.
2015. jún. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nos, ez már magasabb rendű matematika, az "operátor", és a "sajátérték" nevű dolgokkal operál.

Maga az egyenlet egy sajátérték egyenlet, melyben van egy függvény, ami a pszi által jelölt hullámfüggvény. Ha erre a hullámfüggvényre az úgynevezett Hamilton-operátorral hatunk, akkor a rendszer energiáját (energiáit)) kapjuk eredményként.


Maga a hullámfüggvény egy igen bonyolult izé, és a Hamilton-operátor is, számtalan közelítések hatására egyszerűsített formájuk létezik.

2015. jún. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szóval a sajátérték-egyenlet egy sajátságos formalizmusú dolog (azaz nem olyan egyenlet, mint mondjuk y=ax+b), itt az így kell felírni:

operátor*függvény=sajátérték*függvény

Az operátor az egy függvényművelet.

2015. jún. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Sajnos az egyik vizsgámhoz elengedhetetlen lenne, hogy nagyjából megértsem.. szokás szerint az előadáson nem hangzott el normálisan és imádkozok, hogy ne ezt húzzam.

Mindenesetre köszönöm szépen a válaszokat. :)

2015. jún. 25. 15:55
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Itt egy jegyzet, melybe esetleg érdemes belenézned.

[link]

2015. jún. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!