Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Jeans tömeg miért olyan amilyen?

Jeans tömeg miért olyan amilyen?

Figyelt kérdés

M=sqrt{3*5R/(4*pi*G*mu)}*T^{3/2}*rho^{-1/2}

Miért így nézz ki? Viriáltétel alapján számolja a jegyzet, ahol a belső energia az egyatomos gáz belső energiája, tehát 3/2NkT, a gravitációs potenciális pedig -3/5 GMM/r

A feltétel:

3/5 GMM/r > 3/2NkT

Ebből kéne kiszedni a tömeget, de nem látom hogy jönnek be azok a mennyiségek, amik vannak a Jeans tömegben.

Itt ugye T a hőmérséklet, N a teljes részecskeszám, k a Boltzmann állandó, R az egyetemes gázállandó, mu az átlagos molekula súly, többi szerintem egyértelmű. Viszont nekem az nem egyértelmű, hogy mi az az átlagos molekula súly.


2015. júl. 6. 12:30
 1/3 A kérdező kommentje:

Ja igen, a belső energia felírható úgy is, hogy 3/2MR/mu *T

A sűrűség meg a pi gondolom onnan jön be, hogy az egyik tömeget felírta M=rho/V-ben, de nem látom át.

2015. júl. 6. 12:31
 2/3 A kérdező kommentje:

Találtam egy képet az első sor helyett:

[link]

2015. júl. 6. 12:43
 3/3 anonim ***** válasza:
Húha
2022. júl. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!