Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Olyan tényleg létezik hogy...

Olyan tényleg létezik hogy kvantumbiológia és ha igen mivel foglalkozik mi az?

Figyelt kérdés

2015. júl. 10. 18:51
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

És a cikk lemaradt:

[link]

2015. júl. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

A kvantumbiológia egy teljesen új tudományág, emiatt sajnos, a nyerészkedők és egyéb más sarlatánok lecsapnak rá és áltudományos elméleteiket, megpróbálják tudományos köntössel felruházni.


A kvantumbiológia területén ma kétféle tudós tevékenykedik szorosan együttműködve. A biológus és a fizikus.


Akkor kezdték el vizsgálni a kvantumjelenségeket a biológiai szervezetben, mikor a biológusok vizsgálták a madarak tájékozódását. Sok tudós egyetért abban, hogy a mágneses vonalak hatása oly csekély, hogy azt semmilyen állat nem lenne képes érzékelni, de a madarak mégis ezt teszik.


Kimondottan a vörösbegyet vizsgálták. Akkor fedezték fel a bevont fizikusok, hogy tulajdonképpen egy olyan folyamatnak köszönhető a vörösbegy tájékozódása, amelyet úgy hívnak, hogy kvantum-összefonódás.


Vagy az emberi szervezetben is érvényesülnek kvantumjelenségek. Öt érzékszervünk van. Ebből kettő hullámokat érzékel. A szem a fényhullámokat, a fül a hanghullámokat.

A szaglásról úgy tartották a közelmúltig, hogy kulcs-zár effektusnak köszönhetjük a szagok érzékelését. Azaz a szagmolekulák azon területhez kapcsolódnak az orrban, amibe valók. Ha narancs illatot érzékelsz, akkor a narancs illatáért felelős molekula, pont beleilleszkedik az alakja miatt az orr azon részébe, amelyen a narancsillatot kell érzékelnünk.


Csak ezzel az elmélettel van egy kis gond. A mandula illat molekulájának és a cián molekulájának az alakja teljesen különbözik. azaz a mandula illatáért felelős részbe nem illeszkedhetne bele a cián illatmolekulája.


A fizikusok és a biológusok szerint nem is kulcs-zár mechanizmus van jelen, hanem egyfajta kvantumjelenség játszódik le. Az illatmolekulák, mint egy gitárnál, megpendítik az orrban található érzékelősejteket.


De ajánlom figyelmedbe a következő két részes dokumentumfilmet.


A kvantumfizika titokzatos világa... ebben sokkal jobban elmondják nálam jobb koponyák, hogy mi is ez a kvantumbiológia és mit vizsgál.


A magyar oldalak többségét viszont rohadtul hanyagolnám e témában.


Pláne mikor némelyiken olyanokat írnak amitől égnek áll a hajam.


Egyik ilyen emlékezetes felfedezésem a következő volt az a tachyon témában. Sikerült belefutnom egy honlapba...


Tachyonizáló berendezés. - Behalok, mert van ilyen - . Sőt megvehető mindössze 20-30-40-50 ezer forintokért. Majd otthon sutyiban tachyonizálhatod az élelmiszereidet, mindennapi eszközeidet.


Mert s most idézem:

"A tachyon energia egy intelligens energia..."


Na, álljon már meg a gyászmenet. Ne mondja nekem senki, hogy valaki, bebizonyította szoba-laikusként a tachyion létezését? Pláne a tachyon energiát (energiát... érteeeed, neki már a részecske nem is jó :D ) .... na az lenne még egy szép baleset.


Valaki otthon a garázsban egy szétszedett hajszárítóból és kivénhedt ruszki mikrosütőből előállít egy szerkezetet, amely képes izolálni a tachyon részecskéket. :P phüü... Azokat a feltételezett szubatomi részecskéket, amelyeket az egész fizikus társadalom eddig még nem tudott. :D :D A sok idióta meg benyelte gondolom... :D

2016. máj. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!