Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha a gravitációs térből ne...

Ha a gravitációs térből ne lehet energiát nyerni (mint a mágnesesből sem, konzervatív erőtér), akkor hogyan működik az űrszondák gravitációs hintamanővere során a sebességnövelés?

Figyelt kérdés

2015. júl. 12. 13:38
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

"Ha a gravitációs térből ne lehet energiát nyerni (mint a mágnesesből sem," -


Érdekes, hogy eleve ki van zárva annak a lehetösége, hogy energiát termeljenek, holott lazán meg lehet tenni. Szentségtörésnek számi, ha valaki alapból kétségbevonja azt, hogy valami lehetetlen? Nevetséges.

Különösen akkor, ha nap mint nap szemmel láthatóan bizonyitható a dogma ellenkezöje. Szerencsémre nem tudtam azt, hogy nem lehetséges és igy simán megcsináltam azt, amibe más bele sem kezd, mivel "tudja" hogy nem kivitelezhetö. Ideje abbahagyni a megelölegezett kétségeket és naivan a tények alapján hozni itéletet affelöl, mit lehet és mit nem lehtséges megtenni a fizika mindnekori törvényei szerint, nem pedig a tudomány mai állása szerint. A tudomány folyamatosan kövesse a tényekre alapozott kisérletek eredményeit és ne gyártson maga elé értelmetlen betonfalakat amelyeket lebonthatatlannak hitet el.

2022. jan. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
W = ½m·(v+Δv)² vagy W = ½Θ·(ω+Δω)²
2022. ápr. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

[link]

[link]


Igy is lehet gravitációval energiát teremteni. Én állandó mágnesekkel csináltammeg szintén sikerrel. Tehát lehetséges. Te vagy soron, hogy felfogod e hogyan.

2022. ápr. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!