Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Wi-ki-pé-dia megbízható...

A Wi-ki-pé-dia megbízható tudásforrás tudományos téren?

Figyelt kérdés

2015. júl. 12. 22:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%
az
2015. júl. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
biztos mert elég sok negatívumot hallottam felőle
2015. júl. 12. 22:44
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Úgy mondanám, hogy az angol wikipédia jó kiindulási alap. De azért diplomatémánál nem adnám meg forrásnak maradjunk annyiban.
2015. júl. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
köszönöm
2015. júl. 12. 22:45
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Én például akkor szoktam használni ha diákból kell tanulnom és azokon nincs rajta minden a megértéshez szükséges info. Tehát egy meglévő anyaghoz kiegészítésnek tökéletes és általában jól érthető, meg kiindulásnak jó, hogy milyen jellegű könyveket keress a könyvtárba vagy merre indulj el. Amúgy a magyar wikit sose használtam, és mindenképp az angolt ajánlom, mert általában sokkal normálisabban vannak leírva, de ez egy szabadon szerkeszthető oldal vannak benne hibák.
2015. júl. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Én találkoztam már elég sok hülyeséggel a wikin, tehát ha valamit komolyan szeretnél megnézni, tudományos igénnyel, akkor egyáltalán ne azt az oldalt használd, hanem normális szakirodalmat keress.


Ha csak úgy hirtelen kíváncsi vagy valamire laikus szinten, akkor szerintem jó a wiki, de "tudományos téren", ahogy fogalmaztál, elég karcsú. Sőt, egyetemen nekem volt sok csoporttársam, akik lusták voltak egy kérdés kapcsán egy könyvet elolvasni, és a wikin néztek utána. Vagy a szemináriumi dolgozatot az alapján írták meg. Az ilyet én szánalmasnak tartom, mert azért egy egyetemen, ha valaki nem képes nosmális szakirodalomból utánanézni a dolgoknak, az nem való az egyetem közelébe.


Egyébként van egy fiatal egyetemi tanárom, akinek az a hobbija, hogy a szakterületén szokta javítgatni a wikipédiát, azért mert "ha már az emberek használják, ne legyenek benne zöldségek". Ebből is látszik, hogy azért van mit javítani rajta sok esetben, szóval tényleg normális irodalmakban nézz utána, ha tudományos szinten érdekel valami.

2015. júl. 13. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Mivel szabadon szerkeszthető, ezért ha nem elég alapos a moderátor, bekerülhet 1-2 hülyeség. Általában ezeket javítják. Inkább csak a friss cikkekkel szoktak problémák előfordulni, de hamar törlik/javítják a kritikus részeket.


Általában érződik is, ha laikus írta, vagy valami fanatikus stb.


Érdemes a vitalapot/laptörténetet megnézni ha bizonytalan vagy, vagy csak valami érdekességet keresel.

Pl.:

[link]

2015. júl. 13. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
96%
Az igaz, hogy a Wikipédia nem kiterjedt szakirodalom, hiszen nem ez a célja (enciklopédia). Egy ugródeszka, ha valamit nem értesz, de közel sem teljeskörű. Ez nem csak a tudományos részre, hanem a történelmi, irodalmi stb. cikkekre is vonatkozik.
2015. júl. 13. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszokat
2015. júl. 13. 07:26
 10/17 Tom Benko ***** válasza:
100%
Változó. A legtöbb esetben igen, különösen azok a loapok, amikjez régen nyúltak, vagy csak fazonírozzák már őket. Vannak azonban problémásabb oldalak is, főleg nyelvészeti és történelmi témákban, ahol egyesek elég brutálisan képesek belebarmolni akár egy korrektül megírt cikkbe is.
2015. júl. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!