Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi biztos a világunkban?

Toth hugo kérdése:

Mi biztos a világunkban?

Figyelt kérdés
Fizikára gondolok,nem a szeretetre meg az ilyesmikre

2015. júl. 21. 18:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Semmi. Igazából minden amit fizikailag ismerünk csak egy elmélet, hol kevésbé megalapozott, hol erősebben. 100%-ig semmi sem bizonyítható. Főleg hogy itt ez a kvantumfizika, ami lényegében az egész részecske hullám állóvizét felkavarja, és már abban sem lehetsz biztos hogy ott van-e a pohár az asztalon amíg valami vagy valaki információt nem szerez róla.
2015. júl. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
49%
#1: Én azt nem értem a kvantum fizikában, ha pl. nemtomki macskáját nézzük valami S betűs, hogy most engem se figyelnek meg, mégis itt írok, vagy nem létezem ilyenkor?? :D Mert tudok gondolkodni.
2015. júl. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válszokat
2015. júl. 21. 18:24
 4/18 anonim ***** válasza:
Elvileg még annak is megvan a valószínűsége, h egyik pillanatba eltűnsz és HAWAII-in jelensz meg. :) Igaz ennek a bekövetkezéséhez több 10 milliárd évre van szükség.
2015. júl. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
#4: Kaphatnék erről egy linket? (jó is lenne mondjuk ott megjelenni :D)
2015. júl. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
#2 te is egy megfigyelő vagy, valamint még az atomjaid is megfigyelő ként szolgálnak, elvileg így működik az elmélet. :D Ha érintkezik egyik atom a másikkal, akkor azok már "megfigyelői" egymásnak.
2015. júl. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
És ha alszom, akkor nem is létezem?
2015. júl. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

5-ös

Michio Kaku: Hipertér

Én még ilyen régi vágású vagyok, könyvekbe nyomulok :)

2015. júl. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
#7 Nem figyeltél, ülj le, kegyelem kettes.
2015. júl. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
38%

Vannak olyan elméletek, hogy ha nekifutsz a falnak, akkor van esélyed átmenni rajta, csak nagyon kicsi. Meg ha mondjuk csak úgy spontán eltűnsz, és máshol jelensz meg.


Csak először is, ha mondjuk mind a 7 milliárd ember 200x nekirohanna egy falnak egyszerre, akkor sem fog senki sem átmenni rajta (még akkor sem, ha ugyanannak a falnak rohannának neki).


Illetve ha te most eltűnsz, akkor egyáltalán nem biztos, hogy Hawaiin jelensz meg. lehet hogy mondjuk a Nap közepében. vagy a világűrben. De ha mi magunk eltűnhetünk és máshol megjelenhetünk, akkor miért éppen velem történne meg? Miért nem egy tárggyal? Annyi dolog van a világban, ha ez igaz lenne, akkor a dolgok tetszőlegesen eltűnnének és megjelennének. Sőt, tovább megyek, akkor Föld és a Vénusz légköre is megcserélődhetne... Úgyhogy ez az eltűnés megjelenés dolog hülyeség. Lehet hogy valamilyen alapja van, de hogy nem helyes, az biztos.

2015. júl. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!