Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lesz világvége? Vagy csak...

Lesz világvége? Vagy csak ezzel rémiszgetik az embert? De ami egyszer elkezdödik annak egyszer vége is lesz nem?

Figyelt kérdés
Mikor,és miként, hogyan?És teljesen kihall minden a földröl?
2008. szept. 5. 08:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
legkésöbb akkor lesz világvége, amikor a nap elkezd haldokolni és felfújódik. addig még van kb. 5,5 milliárd év. (legalábbis a tudomány mai állása szerint ez lesz)
2008. szept. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%
Az nem világvége lesz, csak a földi élet vége. Ilyen jelenségek a Világegyetemben nagy gyakorisággal előfordulnak. A kérdést vallási, és természettudományi alapon is meg lehet közelíteni, ha az utóbbit választod, akkor van még jónéhány évünk:))
2008. szept. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%
a kérdés végén a földet kérdezte, arra válaszoltam.
2008. szept. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
61%

A Föld nevű bolygó esetén a "föld" szó nagy betűvel írandó. Ez a neve.

A kihallni és a kihalni között pedig annyi a különbség, hogy kihallani a világűrbe lehet, kihalni pedig a bolygónk élővilága tud.

Nem kötekedésnek szántam, szimplán megjegyeztem, hogy egyre jobban terjed az a trend, hogy nem tudják megfelelően használni a dupla mássalhangzókat. [Számos kérdésben vannak ilyen jellegű hibák.]


A bolygónkon lévő élet valószínűleg egyszer véget fog érni. Aztán az is lehet, hogy újra ki fog alakulni. Ennek a dátumát sok minden befolyásolja. Az egyik "biztos" halál az a Nap csillagunk átalakulása. De a Földnek, mint bolygónak is van "becsült élettartama", amelyet szintén elérhetünk. (Ezek évmilliárdok.) Történhet egy pályáról eltérítő meteorit, kisbolygóval történő találkozás is. Ez sem vet jó fényt életünkre. Az emberek ember elleni hadakozásáról nem is beszélve. (Bár ez az emberi faj végét jelentené, nem feltétlen az élet végét.)


Tehát jöhet a természettudományos világvége, hiszen számos "tényező" van, ami előidézheti. A vallási világvége pedig "nem is számítható", hiszen az isteni iránymutatások alapján egyes vallások esetén már bekövetkezett, egyesek szerint folyamatban van, míg mások szerint hamarosan eljön.

2008. szept. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
63%

Bocs, de Isten is nagybetű, nem csak a Föld nevű bolygó.

Én sem kötekedésnek szántam.

2008. szept. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
97%
Tök jót derültem rajtatok, így én is hozzá szólnék: az Isten nagybetű, de az isteni már kicsi :-)
2008. szept. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
61%

Isten bibliai vonatkozásában nagy betű. Amennyiben az isteneket mint gyűjtőnevet használom, nem személynév :) A postban pedig azt írtam: "...hiszen az isteni iránymutatások...", ebben az összes hitbeli lényt belevettem. Ekkor pedig isten kis i betű. Nagy i-vel a katolikusok Istene írandó.

De a válaszom második fele volt a lényeg, nem az első. Mert ha a helyesírásba akartam volna kötni, akkor a többi hibába is kötekedtem volna, de csak a két feltűnő és az érthetőséget is zavaró hibát jegyeztem meg.

2008. szept. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
71%
Nos szerintem az úgynevezett "világvége" bármikor (és több okból) lehet. Vegyük csak például a szupervulkánokat. A yellowstonei szupervulán alatt épp most van az a bionyos forrópont. (a kitörés már időpontilag is esedékes) Valamint a globális felmelegedés is igen aggasztó...Az első kommentező is jó dolgot írt. Illetve ha kíváncsi vagy egy kicsit elvontabb válaszokra, akkor olyat is tudok mondani: Történelmi bizonyíték, hogy a középkorhoz "hozzácsaptak" néhány évet. Szerény számításom szerint eredetileg 1725-öt kellene írnunk. Nostradamus (nemtom, hiszel-e a jövendöléseinek) 2000-re jósolta a világvégét. Ha a környezeti problémák ilyen-vagy gyorsabb-mértékben romlanak, elképzelhető, h az emberiség kb. 300 év múlva igen rossz helyzetben lesz. A maja naptár szerint a vég 2012-ben következik be...Őszintén szólva én nem tudok ennél pontosabb válszt írni. Remélem tudtam segíteni...
2008. szept. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
0%
egyedul Isten tudja hogy mikor lesz,de az biztos hogy mindnyajan meg kell jelennunk az o Iteloszeke elott.
2008. dec. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
25%
Már nincs is olyan messze a vég...
2009. szept. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!