Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Elektrolízis során iszapossá...

Elektrolízis során iszapossá válik a csapvíz?

Figyelt kérdés
Egy víztisztító (Zepter) termékbemutatón egy ilyen kisérletet mutattak be,demonstrálva,hogy milyen szennyezett az ivóvízünk.Egy pohár csapvízbe aluminium és vasrudat helyeztek ami áramkörrel volt összekötve.Percek múlva az addig átlátszó víz zöldes-iszapos lett.De a megoldás,a méregdrága víztisztító megvásárlása.Másnap találtam a neten egy székesfehérvári cikket,ami szintén víztísztíót forgalmazó (másik) cég ugyanilyen kisérlettel mutatta be az "ihatatlan" csapvízet.De a cég nem tudta,hogy a vízművek dolgozójához ment ki a lakásra,aki utána bevizsgáltatta a "sáros" vízet.Az eredmény ezerszeres vasmennyiséget mutatott ki a csapvíz vastartalmához képest.Valóban a vasrúdról oldódhatott le a szennyeződés és nem a vízben volt?
2010. márc. 7. 00:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%
Az elektrolízissel egy sima vízbontást csinálnak, és ezáltal kiválnak a szennyező anyagok. Az öreg nyugdíjasokat szokták ezzel lehúzni, és mindent bemesélnek, csak hogy megvedd ezt a semmit sem érő vackot. Az az iszap ami kiválik azok ásványi anyagok, semmi mérgező nincs benne. Mit gondolsz régen, amikor nem voltak fejlett víztisztítók akkor miért nem haltak bele a csapvízfogyasztásba az emberek? Elárulom hogy marhára nem egészséges ilyen vizet inni mert egy csomó ásványi anyagot - amit esetleg az étkezéssel már nem tudnál a szervezetedbe juttatni - megvonsz a szervezetedtől. Nálunk is járt egy ilyen kókler, szétbontotta az ásványvizet (amiben a 4 ásványi anyagon kívül semmi más nincs) rosszabbul nézett ki mint a csapvíz, tiszta zöld köd volt az egész. Egyébként az ilyen ostoba nyugdíjasokat meg lehet fűzni az ilyen sz@rok vásárlásával de a normális ember nem vesz ilyet.
2010. márc. 7. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%

Mellesleg én is öreg 68 éves nyugdíjas vagyok csak merő véletlenségből vízkémia a szakterületem és megerősíthetem az előttem szólót hogy mocskos szemérmetlen pofátlan csalás ami kihasználja hogy a nagyközönség nem ért a kémiához.Az elekródról oldódott a vas a vízbe. Ugyanis ha csapvízet elektrolizálni akarok akkor azt grafitelektródok között kell elektrolizáni.

Mellesleg ha az ívóvízben nagyon sok a vas azt ízleléssel meg lehet állapítani mert a víz vasízű lesz.

2010. márc. 7. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%
Láttunk már olyat, hogy ásványvíz néven sima tisztítatlan folyóvizet árultak, szóval bevizsgálás nélkül nem tudhatod, hogy mi van benne. Ettől persze a Zepteres móka még csalás marad.
2010. márc. 7. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
60%

"bevizsgálás nélkül nem tudhatod, hogy mi van benne"


Már hogyne tudnám ha vaselektródot tesz a vízbe anódnak akkor a vas megindul a negatív pólus felé közben a hidrogénkarbonátionokkal adja a zöldes csapadékot. Ezért írtam már az előbb hogy a csapvízet két grafitelektród között kell elektrolizálni.

2010. márc. 7. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!Akkor igaz a székesfehérvári cikk és az is, hogy csalással vesznek rá hiszékeny embereket, a méregdrága vízszűrők vásárlására! Kiváncsi lennék,hogy erről tud-e a Fogyasztóvédelmi Főfelügyelet és a Gazdasági Versenyhivatal?Mert a másik fele a dolognak,hogy ezzel rosszhírét keltik a Vízműveknek,mondván hogy szennyezett ivóvizet szolgáltatnak.
2010. márc. 7. 08:38
 6/13 anonim ***** válasza:
48%

Nekünk például a csákó aki itt volt az olyanokat mondott, hogy "évente milliók halnak bele a csapvíz fogyasztásába" mondom neki igen, Afrikában ahol a saját szennyükkel szennyezett ivóvizet isszák. Válasz: "Na igen de akkor gondoljak bele miket raknak a mi ivóvizünkbe". Mesteri érvelés nem?


*Ja egyébként az ostoba nyugdíjast nyilván nem az összesre értem, csak azokra akik valóban ennyire hiszékenyek*

2010. márc. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
48%

"de akkor gondoljak bele miket raknak a mi ivóvizünkbe"


Ez is arcátlanság mert az ívóvízkezelés során pont elávolítanak azt ami lehetséges.A vízkezelés első lépcsője a mechanikus és a vascsökkentő szűrés.

2010. márc. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
51%

+csalással vesznek rá hiszékeny embereket, a méregdrága vízszűrők vásárlására!"


Az ún RO módszerrel (reverse ozmózis, fordítot ozmózis) pld az ívóvízből eltávolítják a legtöbb természetes sót és desztillált víz közeli állapotot idéznek elő. Majd ezrekért vissza lehet pótolni az elötte eltávolított sót.

2010. márc. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
45%

Amin a legjobban röhögtem:

"hogy a hormonokat meg ki tudja miket amiket beleraknak azokat is kiszűri!". Ja, a vízműveknél ez a hobbijuk a dolgozóknak, járnak egy zsák hormonnal és adagolják az ivóvízbe.

2010. márc. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Echo1973 válasza:
3%
A kérdésed több kérdést szül bennem is. Gondolom a "csaló" a tisztított vizet is alávetette az elektrolízisnek, és abban nem csapódott ki semmi az elektródákról. Miért? A Vízművek arra képes (vizsgálat terén) hogy egy magyar (unióstól eltérő!) határértékeket tartalmazó lista alapján ihatónak vagy ihatatlannak minősítse a vizet. Ezek az értékek bár nem minden esetben az egészséges mennyiségeket mutatják, de lehet mutogatni, hogy megfelelt a vizsgálatoknak. Ugye nem gondoljuk, hogy a csövekből kioldott vas, vízkő és más szennyeződések egészségesek? Ugye nem gondoljuk, hogy a Vízművek tisztítja a vizet, klóros fertőtlenítés helyett? Lehet ilyen ellenőrizetlen cikkekre hivatkozva elutasítani valódi tisztítást végző berendezéseket, megnyugtatni a lelkiismeretünket, hogy nem vert át egy "csaló". Ja és a vesekövet meg a Mikulás hozza.
2011. jún. 26. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!