Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Elektrolízis során iszapossá...

Elektrolízis során iszapossá válik a csapvíz?

Figyelt kérdés
Egy víztisztító (Zepter) termékbemutatón egy ilyen kisérletet mutattak be,demonstrálva,hogy milyen szennyezett az ivóvízünk.Egy pohár csapvízbe aluminium és vasrudat helyeztek ami áramkörrel volt összekötve.Percek múlva az addig átlátszó víz zöldes-iszapos lett.De a megoldás,a méregdrága víztisztító megvásárlása.Másnap találtam a neten egy székesfehérvári cikket,ami szintén víztísztíót forgalmazó (másik) cég ugyanilyen kisérlettel mutatta be az "ihatatlan" csapvízet.De a cég nem tudta,hogy a vízművek dolgozójához ment ki a lakásra,aki utána bevizsgáltatta a "sáros" vízet.Az eredmény ezerszeres vasmennyiséget mutatott ki a csapvíz vastartalmához képest.Valóban a vasrúdról oldódhatott le a szennyeződés és nem a vízben volt?
2010. márc. 7. 00:10
1 2
 11/13 corporal válasza:
Valaki azt magyarázza el nekem.Voltam olyan helyen ahol ez a tisztító berendezés be volt szerelve.Adott volt egy pohár csapvíz,és egy pohár tisztított víz.Mind a kettőbe ugyan olyan csipke bogyó teafilter lett rakva.A csapvízben barnás lett,a tisztítottban szép piros.Az illatuk pedig a tisztítottnak élénk gyümölcsös,míg a csap vízben tompa gyenge illat lett.Kint hagytuk a konyha pulton,másnap reggel a tisztított maradt piros gyümölcsös,míg a csapvizes teljesen íztelen barna lötty lett. Miért ez a különbség a tisztított javára?
2011. nov. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

06-26 01:39-es válaszolónak részben igaza van, ahogy az előtte szólóknak is (másik részben).

A vízművek valóban végez egy elég rendes szűrést. Nyilván nem önt nemi hormonokat, meg egyéb szennyezőanyagokat zsákszámra a vízbe, de az is igaz hogy elég sok mindent bennehagy. Alapvetően három gond van a "házilag nem tisztított) csapvízzel.

1, Rengeteg mindent nem szűr ki. Például a nemi hormonokat meg a vírusokat sem. A szennyeződéseket természetesen nem ők teszik bele, csak nem tudják mind kiszedni.

2, A baktériumokat meg klórozással hatástalanítják. Csináltak mindkettőnek egy mesterséges határértéket, és próbálják úgy súlyozni, hogy sem a baktériumból, sem a klórból ne legyen túl sok. Ez a legjobb, amit az ő módszerükkel el lehet érni, de igazából egyik sem kéne a vízbe, amit megiszik otthon a család.

3. A városi csőrendszer is igencsak szennyezi a vizet. Miután már az átment a központi tisztításon, mindenféle trutyi rakódik rá, míg az ember konyhájába eljut. Csőtörés után mindig barna víz jön. Ennek az az oka, hogy miután megnyitják az elzárt csapot, a hirtelen lökés csomó mindent lemos a csövek faláról, és az jön a konyhába. Ugyanez a szmötyi akkor is ott van a csöveken, amikor nem volt csőtörés, csak a víz sokkal kisebb koncentrációban mossa bele az ivóvízbe, de az a kicsi is sok.


A fordított ozmózisos rendszereket az elektrolízissel propagáló csalók azonban valóban csalók mindenféle idézőjel nélkül. A vízben bennelevő természetes - nem káros - ásványi anyagok (kálcium, vas, mangán, réz, jód, cink stb) ugyanis kiválóan vezetik az áramot. Az elektrolízis ezek jelenlétét mutatja ki "gusztustalan szmötyi" formájában, és az ÁNTSZ által emberi fogyasztásra alkalmatlannak minősített fordított ozmózissal kezelt vizet meg "tisztának". Valóban tiszta az, hiszen a dzsuván kívül az értékes ásványi anyagokat is kiszűrte.

2011. dec. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Konlklúzió: az egyik 19, a másik egy híján 20!:)


El kell döntened hogy:


'csaló' általi szuper tiszta vizet iszod: ami tényleg tiszta,mert nincsenek benne a szervethez szükséges

ásványianyagok, ami nemjó, de nincsenek benne legalább a csövek falairól a szennyeződések


csapvizet iszod: ásványi anyagok rendesen benne vannak, de ezzel együtt a csövek falairól a szennyeződéseket is megiszod


Mindenki döntse el mi a jó neki!

2012. okt. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!